• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Liga niemiecka - 22. kolejka Bundesligi: 1. FC Koeln - Bayern Monachium 1-4 (0-3)

16 lutego na RheinEnergieStadion w Kolonii odbył się mecz 22. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FC Koeln i Bayernu Monachium. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bayernu Monachium 4-1. Spotkanie obejrzało 50 000 widzów.

22. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-16 15:30 | Stadion: RheinEnergieStadion | Widzów: 50000 | Arbiter: F. Zwayer
S. Gnabry 12',66'

Jedenastka Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Bayernu Monachium trafiła do bramki rywala. W trzeciej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 23 zdobyte bramki. W zdobyciu bramki pomógł Thomas Mueller.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu Monachium w piątej minucie spotkania, gdy Kingsley Coman strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki ponownie asystę zaliczył Thomas Mueller.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 12. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Serge Gnabry. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Joshui Kimmicha.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jerome'owi Boatengowi z zespołu gości. Była to 28. minuta starcia. W 29. minucie Noah Katterbach został zastąpiony przez Floriana Kainza. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Thiago, zawodnik Bayernu Monachium.

W 66. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Serge Gnabry z Bayernu Monachium. Asystę przy bramce zanotował Alphonso Davies.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 70. minucie wynik ustalił Mark Uth. Przy strzeleniu gola asystował Florian Kainz.

W 72. minucie Ismail Jakobs został zmieniony przez Benna Schmitza, co miało wzmocnić jedenastkę FC Koeln. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kingsleya Comana na Leona Goretzkę. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Sebastiaanowi Bornauwowi z FC Koeln. Chwilę później trener FC Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Anthony Modeste, a murawę opuścił Jhon Córdoba.

W 82. minucie kartkę otrzymał Benjamin Pavard z drużyny gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Manuel Neuer
79′ Sebastiaan Bornauw
David Alaba
Rafael Czichos
Jerome Boateng28′ 46′
Kingsley Ehizibue
Alphonso Davies
72′ Ismail Jakobs
Benjamin Pavard82′
29′ Noah Katterbach
Kingsley Coman  5′ 79′
81′ Jhon Andrés Córdoba Copete
Serge Gnabry  12′, 66′
 70′ Mark Uth
Thomas Mueller
Julian Krahl
Sven Ulreich
Toni Leistner
Lucas Hernández Pi46′
72′ Benno Schmitz
Álvaro Odriozola Arzallus
Marco Höger
Philippe Coutinho
29′ Florian Kainz
Mickaël Cuisance
Elvis Rexhbecaj
Leon Goretzka79′
Jan Thielmann
Corentin Tolisso59′
81′ Anthony Modeste
Joshua Zirkzee
Simon Terodde

Zespół ”Bawarczyków” zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki jedenastki FC Koeln.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.