• 5 .VfB Stuttgart 1893 (8 pkt.)
  • 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Liga niemiecka - 21. kolejka Bundesligi: Schalke 04 Gelsenkirchen - SC Paderborn 07 1-1 (0-0)

8 lutego na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbył się mecz 21. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Schalke 04 i SC Paderborn. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 61 619 widzów.

K. Gjasula 81'

Zespół SC Paderborn przed meczem zajmował 18. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Schalke 04 (”Czeladnicy”) wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Abdelhamid Sabiri zastąpił Klausa Gjasulę.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie ”Czeladników” doszło do zmiany. Jean-Clair Todibo wszedł za Ozana Kabaka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie kartkę dostał Matija Nastasić, piłkarz Schalke 04. Kibice ”Czeladników” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ahmeda Kutucu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Michael Gregoritsch. Posunięcie trenera było słuszne. Ahmeda Kutucu strzelił dającego prowadzenie gola w 63. minucie spotkania.

Wysiłki podejmowane przez zespół Schalke 04 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Ahmed Kutucu dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Bastian Oczipka.

W następstwie utraty gola trener SC Paderborn postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Bena Zolinskiego i na pole gry wprowadził napastnika Dennisa Srbenego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Omarowi Mascarellowi i Strelemu Mambie.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 61 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 81. minucie gola wyrównującego strzelił Klaus Gjasula. Przy zdobyciu bramki asystował Kai Pröger.

W 82. minucie Timo Becker został zmieniony przez Nassima Boujellaba, co miało wzmocnić drużynę ”Czeladników”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaiego Prögera na Dennisa Jastrzembskiego. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SC Paderborn: Laurentowi Jansowi w 84. minucie i Leopoldowi Zingerlemu w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Leopold Zingerle90′
82′ Timo Becker
Jamilu Collins
37′ Ozan Muhammed Kabak
Laurent Jans84′
53′ Matija Nastasić
Sebastian Schonlau
Bastian Oczipka
Christian Strohdiek
56′ Michael Gregoritsch
Kai Pröger90′
Amine Harit
Christopher Antwi-Adjej
72′ Omar Mascarell González
Uwe Hünemeier
37′ Jean-Clair Todibo
Mohamed Dräger
82′ Nassim Boujellab
Anthony Evans
Levent Mercan
Samúel Kári Friðjónsson
Guido Burgstaller
Klaus Gjasula11′  81′
56′  63′ Ahmed Kutucu
Dennis Jastrzembski90′
Rabbi Matondo
Sven Michel

Dennis Srbeny70′

Przewaga jedenastki Schalke 04 w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom SC Paderborn pokazał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.