• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 21. kolejka Bundesligi: SC Freiburg - TSG 1899 Hoffenheim 1-0 (1-0)

W pojedynku 21. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 8 lutego, jedenastka SC Freiburg zwyciężyła z TSG Hoffenheim 1-0 (1-0). Mecz na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim obejrzało 24 000 widzów.

21. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-08 15:30 | Stadion: Schwarzwald-Stadion | Widzów: 24000 | Arbiter: S. Jablonski
SC Freiburg
TSG 1899 Hoffenheim
1
0
L. Waldschmidt 40'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) zajmował siódme, natomiast drużyna SC Freiburg - ósme miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół SC Freiburg wygrał siedem razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 28. minucie Robin Koch został zastąpiony przez Manuela Guldego.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Moanesa Daboura z ”Wieśniaki”, a w 40. minucie Lucasa Hölera z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie jedyną bramkę z karnego zdobył Gian-Luca Waldschmidt dla zespołu SC Freiburg. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SC Freiburg.

Trener TSG Hoffenheim postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ihlas Bebou, a murawę opuścił Stefan Posch. Od 66. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom SC Freiburg oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 73. minucie Gian-Luca Waldschmidt został zmieniony przez Janika Haberera, a za Kwon Chang-Hoona wszedł na boisko Vincenzo Grifo, co miało wzmocnić jedenastkę SC Freiburg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Rudego na Jacoba Bruuna oraz Roberta Skova na Maximiliana Beiera. W drugiej połowie nie padły gole.

Ermin Biczakczić
28′ Robin Koch
Benjamin Hübner80′
90′ Amir Abrashi
Stefan Posch60′
77′ Nicolas Höfler
Christoph Baumgartner
83′ Chang-Hoon Kwon
Florian Grillitsch
Jonathan Schmid
Sebastian Rudy66′ 82′
Nils Petersen
Diadie Samassekou
40′ Lucas Höler
Moanes Dabour39′
 40′ (k.) 73′ Gian-Luca Waldschmidt
Robert Skov88′
Mark Flekken
Michael Esser
28′ Manuel Gulde
Steven Zuber
83′ Vincenzo Grifo
Ihlas Bebou60′
73′ Janik Haberer
Maximilian Beier88′
Roland Sallai
Jacob Bruun Larsen82′
Lino Tempelmann

Zespół TSG Hoffenheim miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom SC Freiburg, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.