• 5 .VfB Stuttgart 1893 (8 pkt.)
  • 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Liga niemiecka - 21. kolejka Bundesligi: Hertha Berlin - 1. FSV Mainz 05 1-3 (0-1)

W meczu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 8 lutego, drużyna Herthy Berlin przegrała z FSV Mainz 05 1-3 (0-1). Mecz na Olympiastadion Berlin obejrzało 35 049 widzów.

21. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-08 15:30 | Stadion: Olympiastadion Berlin | Widzów: 35049 | Arbiter: M. Petersen
Hertha Berlin
1. FSV Mainz 05
1
3
D. Boyata 84'
R. Quaison 17',82',90'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 13. i 15. zespół Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań drużyna Herthy Berlin wygrała 12 razy i zanotowała siedem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Robin Quaison wywołał eksplozję radości wśród kibiców FSV Mainz 05 , zdobywając bramkę w 17. minucie starcia. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Levin Öztunali.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Santiago Ascacíbarowi z drużyny gospodarzy. Była to 36. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FSV Mainz 05.

Na drugą połowę drużyna Herthy Berlin wyszła w zmienionym składzie, za Niklasa Starka, Marka Grujicia weszli Dodi Lukébakio, Javairô Dilrosun. W 66. minucie Daniel Brosinski został zastąpiony przez Aaróna Martína.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dannego Latzę z FSV Mainz 05, a w 70. minucie Mariusa Wolfa z drużyny przeciwnej. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Herthy Berlin doszło do zmiany. Vedad Ibiszević wszedł za Pascala Köpkego. Chwilę później trener FSV Mainz 05 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Dannego Latzę. Na boisko wszedł Pierre Malong, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 81. minucie w drużynie FSV Mainz 05 doszło do zmiany. Karim Onisiwo wszedł za Ádáma Szalaiego.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Robin Quaison z FSV Mainz 05. Sytuację bramkową stworzył Karim Onisiwo.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Anga Boyata. Asystę przy golu zanotował Dodi Lukébakio.

W 88. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Marius Wolf z Herthy Berlin i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 70. minucie. W doliczonej drugiej minucie meczu żółtą kartką został ukarany Anga Boyata, piłkarz Herthy Berlin.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FSV Mainz 05 w 90. minucie spotkania, gdy Robin Quaison zdobył z karnego trzecią bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Robin Zentner
 84′ 90′ Anga Dedryck Boyata
Daniel Brosinski66′
Maximilian Mittelstädt
Jeffrey Bruma
46′ Niklas Stark
Moussa Niakhate
Jordan Torunarigha
Jeremiah St. Juste
36′ Santiago Lionel Ascacíbar
Levin Mete Öztunali
46′ Marko Grujić
Ridle Bote Baku
Arne Maier
Leandro Barreiro Martins
72′ Pascal Köpke
Danny Latza69′ 76′
Krzysztof Piątek
Ádám Szalai81′
70′ 88′ Marius Wolf
Pierre Kunde Malong76′
46′ Javairô Dilrosun
Jonathan Michael Burkardt
Per Ciljan Skjelbred
Dong-won Ji
72′ Vedad Ibiszević
Jean-Philippe Mateta
46′ Dodi Lukébakio
Karim Onisiwo81′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.