• 5 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Liga niemiecka - 20. kolejka Bundesligi: TSG 1899 Hoffenheim - Bayer 04 Leverkusen 2-1 (1-1)

W meczu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 1 lutego, drużyna TSG Hoffenheim zwyciężyła z Bayerem Leverkusen 2-1 (1-1). Mecz na PreZero Arena w Sinsheim obejrzało 24 489 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Stanilewicza występującego w Bayerze Leverkusen (”Aptekarze”).

M. Diaby 11'

Drużyna ”Aptekarz” bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania drużyna Bayeru Leverkusen wygrała 14 razy i zanotowała pięć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Bayeru Leverkusen nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie Moussa Diaby dał prowadzenie swojej drużynie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Karim Bellarabi.

W 15. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Christophowi Baumgartnerowi z zespołu gospodarzy (”Wieśniaki”).

Drużyna TSG Hoffenheim nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Andrej Kramarić. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Pavel Kaderabek.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Bayer Leverkusen: Keremowi Demirbayowi w 27. i Larsowi Benderowi w 44. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Bayeru Leverkusen rozpoczął w zmienionym składzie, za Karima Bellarabiego wszedł Leon Bailey. W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Rudego, zawodnika TSG Hoffenheim.

Niedługo później trener ”Wieśniaki” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Sargis Adamyan, a murawę opuścił Moanes Dabour.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę ”Wieśniaki” przyniosły efekt bramkowy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Robert Skov.

W 66. minucie Christoph Baumgartner został zmieniony przez Floriana Grillitscha. W 73. minucie w zespole ”Aptekarz” doszło do zmiany. Nadiem Amiri wszedł za Juliana Baumgartlingera. W następstwie utraty bramki trener ”Aptekarz” postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Daleya Sinkgravena i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Alaria, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w drużynie TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Ermin Biczakczić wszedł za Sargisa Adamyana. W 86. minucie żółtą kartkę otrzymał Philipp Pentke z TSG Hoffenheim. Kerem Demirbay z Bayeru Leverkusen w doliczonej drugiej minucie pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 27. minucie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Diaby
86′ Philipp Pentke
Jonathan Tah
15′ 66′ Christoph Baumgartner
Julian Baumgartlinger73′
49′ Sebastian Rudy
Kerem Demirbay27′ 90′
Diadie Samassekou
Kai Havertz
60′ Moanes Dabour
Kevin Volland
 23′ Andrej Kramarić
Karim Bellarabi46′
 65′ Robert Skov
Moussa Diaby  11′
Michael Esser
Niklas Lomb
82′ Ermin Biczakczić
Mitchell Weiser
66′ Florian Grillitsch
Nadiem Amiri73′
Steven Zuber
Adrian Stanilewicz
60′ 82′ Sargis Adamyan
Lucas Nicolás Alario74′
Ihlas Bebou
Leon Bailey Butler46′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną czerwoną.