• 5 .SC Freiburg (12 pkt.)
  • 6 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (9 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (9 pkt.)

Liga niemiecka - 20. kolejka Bundesligi: Hertha Berlin - Schalke 04 Gelsenkirchen 0-0

W spotkaniu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 31 stycznia, drużyna Herthy Berlin zremisowała ze Schalke 04 0-0. Mecz na Olympiastadion Berlin obejrzało 47 863 widzów.

20. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-01-31 20:30 | Stadion: Olympiastadion Berlin | Widzów: 47863 | Arbiter: S. Stegemann
Hertha Berlin
Schalke 04 Gelsenkirchen
0
0

Jedenastka Schalke 04 (”Czeladnicy”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóstą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 70 pojedynków drużyna Schalke 04 wygrała 35 razy i zanotowała 24 porażki oraz 11 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Schalke 04 próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Herthy Berlin postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Marka Grujicia. Na boisko wszedł Arne Maier, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Marius Wolf został zastąpiony przez Krzysztofa Piątka.

W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Bastianowi Oczipce, piłkarzowi Schalke 04. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Schalke 04 doszło do zmiany. Alessandro Schöpf wszedł za Suata Serdara. Niedługo później trener ”Czeladników” postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Westona McKenniego wszedł Jean-Clair Todibo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi ”Czeladników” utrzymać remis.

W doliczonej pierwszej minucie starcia arbiter przyznał kartkę Maximilianowi Mittelstädtowi z Herthy Berlin. Minutę później w jedenastce Schalke 04 doszło do zmiany. Rabbi Matondo wszedł za Benita Ramana.

Matija Nastasić
90′ Maximilian Mittelstädt
Amine Harit
63′ Marko Grujić
Omar Mascarell González
Per Ciljan Skjelbred
Weston McKennie90′
Dodi Lukébakio
Suat Serdar78′
63′ Marius Wolf
Levent Mercan
63′ Arne Maier
Alessandro Schöpf78′
Vedad Ibiszević
Guido Burgstaller
Pascal Köpke
Rabbi Matondo90′
63′ Krzysztof Piątek

Wyjątkowa nieporadność napastników Herthy Berlin była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Schalke 04 w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.