• 5 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Liga niemiecka - 20. kolejka Bundesligi: 1. FSV Mainz 05 - Bayern Monachium 1-3 (1-3)

W spotkaniu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 1 lutego, drużyna FSV Mainz 05 przegrała z Bayernem Monachium 1-3 (1-3). Mecz na OPEL ARENA obejrzało 33 305 widzów.

Thiago 26'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FSV Mainz 05 plącze się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to zespół Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste drugie trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Benjamin Pavard.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu Monachium w 14. minucie spotkania, gdy Thomas Mueller strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Leon Goretzka.

Niedługo później Thiago wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayernu Monachium, zdobywając kolejną bramkę w 26. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Alphonsa Daviesa.

W 32. minucie za Pierre'a Malonga wszedł Danny Latza.

Zawodnicy FSV Mainz 05 odpowiedzieli strzeleniem gola. W 45. minucie wynik ustalił Jeremiah St. Juste. Asystę przy bramce zaliczył Daniel Brosinski.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeremiaha St. Justego z FSV Mainz 05, a w 65. minucie Leona Goretzkę z drużyny przeciwnej. Trener Bayernu Monachium wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Philippe'a Coutinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Leon Goretzka.

W tej samej minucie w drużynie Bayernu Monachium doszło do zmiany. Serge Gnabry wszedł za Thomasa Muellera. Po chwili trener FSV Mainz 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Karim Onisiwo, a murawę opuścił Leandro Barreiro. W 74. minucie Jean-Philippe Mateta został zmieniony przez Ádáma Szalaiego, co miało wzmocnić zespół FSV Mainz 05. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Periszicia na Corentina Tolisso w 90. minucie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FSV Mainz 05: Jeanowi-Paulowi Boëtiusowi w 87. i Dannemu Latzy w 88. minucie.

Jerome Boateng
 45′ 57′ Jeremiah St. Juste
Alphonso Davies
Ridle Bote Baku
Benjamin Pavard
72′ Leandro Barreiro Martins
Ivan Periszić90′
87′ Jean-Paul Boëtius
Leon Goretzka65′ 65′
32′ Pierre Kunde Malong
Joshua Kimmich
Levin Mete Öztunali
Alcantara Thiago  26′
74′ Jean-Philippe Mateta
Mickaël Cuisance
32′ 88′ Danny Latza
Corentin Tolisso90′
Jonathan Michael Burkardt
Serge Gnabry65′
Dong-won Ji
Joshua Zirkzee
72′ Karim Onisiwo

74′ Ádám Szalai

Jedenastka Bayernu Monachium była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Bayernu Monachium pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.