• 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

Liga niemiecka - 20. kolejka Bundesligi: 1. FC Koeln - SC Freiburg 4-0 (1-0)

W spotkaniu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 2 lutego, jedenastka FC Koeln wysoko wygrała ze SC Freiburg 4-0 (1-0). Mecz na Rheinenergiestadion w Kolonii obejrzało 50 000 widzów.

20. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-02 15:30 | Stadion: RheinEnergieStadion | Widzów: 50000 | Arbiter: R. Kampka
I. Jakobs 90'

Zespół FC Koeln przed meczem zajmował 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 mecze drużyna SC Freiburg wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Koeln: Ismailowi Jakobsowi w 12. i Jhonowi Córdobie w 20. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sebastiaan Bornauw wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Koeln, strzelając gola w 29. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Koeln.

Drugą połowę zespół FC Koeln rozpoczął w zmienionym składzie, za Noaha Katterbacha wszedł Benno Schmitz. Trener SC Freiburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gian-Luca Waldschmidt, a murawę opuścił Janik Haberer.

W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Markowi Uthowi, zawodnikowi gospodarzy.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FC Koeln, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Jhon Córdoba. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

W 62. minucie kartkę obejrzał Nicolas Höfler z SC Freiburg. W 68. minucie za Nilsa Petersena wszedł Roland Sallai. A trener FC Koeln wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simona Terodde'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jhon Córdoba. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola.

W samej końcówce starcia w jedenastce FC Koeln doszło do zmiany. Florian Kainz wszedł za Dominicka Drexlera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Koeln w 90. minucie spotkania, gdy Kingsley Ehizibue zdobył trzecią bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Simon Terodde.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Ismail Jakobs. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mark Uth.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Alexander Schwolow
 29′ Sebastiaan Bornauw
Christian Guenter
Rafael Czichos
Manuel Gulde
 90′ Kingsley Ehizibue
Dominique Heintz
 90′ 12′ Ismail Jakobs
Robin Koch
46′ Noah Katterbach
Chang-Hoon Kwon
89′ Dominick Drexler
Janik Haberer46′
Jonas Hector
Nicolas Höfler62′
Ellyes Skhiri
Jonathan Schmid
 55′ 20′ 81′ Jhon Andrés Córdoba Copete
Nils Petersen68′
50′ Mark Uth
Lucas Höler
Thomas Kessler
Mark Flekken
Toni Leistner
Gian-Luca Itter
46′ Benno Schmitz
Philipp Lienhart
Marco Höger
Nico Schlotterbeck
89′ Florian Kainz
Brandon Joel Gaetano Borrello
81′ Simon Terodde
Gian-Luca Waldschmidt46′

Jedenastka FC Koeln zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom SC Freiburg przyznał jedną.

Drużyna FC Koeln w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.