• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 2. kolejka Bundesligi: TSG 1899 Hoffenheim - Bayern Monachium 4-1 (2-1)

W spotkaniu 2. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 27 września, zespół TSG Hoffenheim zwyciężył z Bayernem Monachium 4-1 (2-1). Mecz na PreZero Arena w Sinsheim obejrzało 6 030 widzów.

J. Kimmich 36'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) w 16. minucie spotkania, gdy Ermin Biczakczić strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Dennis Geiger.

W 21. minucie kartkę dostał Dennis Geiger, zawodnik TSG Hoffenheim.

Jedenastka Bayernu Monachium ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Moanes Dabour.

W 28. minucie arbiter pokazał kartkę Christophowi Baumgartnerowi z TSG Hoffenheim.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 36. minucie bramkę kontaktową zdobył Joshua Kimmich. Asystę przy golu zaliczył Thomas Mueller.

W 39. minucie Ermin Biczakczić zastąpił Roberta Skova. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Andrejowi Kramariciowi, zawodnikowi gospodarzy.

Między 57. a 73. minutą, boisko opuścili ”Bawarczycy”: Joshua Zirkzee, Benjamin Pavard, Corentin Tolisso, Leroy Sané, na ich miejsce weszli: Robert Lewandowski, Leon Goretzka, Jamal Musiala, Kingsley Coman. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dennisa Geigera, Christopha Baumgartnera zajęli: Ihlas Bebou, Mijat Gaćinović.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andrej Kramarić wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Wieśniaki”, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ihlas Bebou.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Florian Grillitsch wszedł za Moanesa Daboura. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Bayernu Monachium: Manuelowi Neuerowi i Jerome'owi Boatengowi.

W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Andrej Kramarić z TSG Hoffenheim. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

David Alaba
 16′ 39′ Ermin Biczakczić
Joshua Kimmich  36′
28′ 59′ Christoph Baumgartner
Corentin Tolisso72′
21′ 58′ Dennis Geiger
Joshua Zirkzee57′
Diadie Samassekou
Serge Gnabry
 24′ 80′ Moanes Dabour
Thomas Mueller
 77′, 90′ (k.) 45′ Andrej Kramarić
Leroy Sané73′
Philipp Pentke
Sven Ulreich
Kasim Adams Nuhu
Lucas Hernández Pi
59′ Mijat Gaćinović
Chris Richards
80′ Florian Grillitsch
Niklas Süle
58′ Ihlas Bebou
Kingsley Coman73′
39′ Robert Skov
Robert Lewandowski57′

Przewaga zespołu Bayernu Monachium w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Bayernu Monachium przyznał dwie.