• 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Liga niemiecka - 2. kolejka Bundesligi: SC Freiburg - VfL Wolfsburg 1-1 (1-1)

27 września na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim odbyło się starcie 2. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami SC Freiburg i Vfl Wolfsburg. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 3 200 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

2. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-09-27 18:00 | Stadion: Schwarzwald-Stadion | Widzów: 3200 | Arbiter: S. Storks
SC Freiburg
VfL Wolfsburg
1
1
N. Petersen 11'
J. Brekalo 42'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze drużyna Vfl Wolfsburg wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SC Freiburg w 11. minucie spotkania, gdy Nils Petersen zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vincenzo Grifo.

Między 32. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Zespół SC Freiburg długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Josip Brekalo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 49. minucie João Victor został zastąpiony przez Renata Steffena. W 58. minucie boisko opuścili zawodnicy Vfl Wolfsburg: Xaver Schlager, Admir Mehmedi, a na ich miejsce weszli Maximilian Arnold, Yunus Malli.

Niedługo później trener Vfl Wolfsburg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Ginczka. Na boisko wszedł Wout Weghorst, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

John Brooks34′
90′ Dominique Heintz
Paulo Otavio Rosa Silva32′ 77′
Philipp Lienhart
Maximilian Arnold33′ 58′
78′ Vincenzo Grifo
Josip Brekalo  42′
Nicolas Höfler
Yannick Gerhardt
78′ Roland Sallai
João Victor Santos Sa 49′
 11′ 88′ Nils Petersen
Daniel Ginczek77′
Benjamin Uphoff
Lino Björn Kasten
90′ Manuel Gulde
Renato Steffen49′
78′ Woo-Yeong Jeong
Bartosz Białek
78′ Chang-Hoon Kwon
Omar Khaled Mohamed Marmoush
88′ Ermedin Demirović
Wout Weghorst77′

Sędzia nie ukarał piłkarzy SC Freiburg żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka SC Freiburg w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.