• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 2. kolejka Bundesligi: Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt 1-3 (0-2)

25 września na Olympiastadion Berlin odbyło się spotkanie 2. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Herthy Berlin i Eintrachtu Frankfurt. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 3-1. Na stadionie zasiadło 4 000 widzów.

2. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-09-25 20:30 | Stadion: Olympiastadion Berlin | Widzów: 4000 | Arbiter: B. Dankert
S. Rode 71'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 65 razy. Zespół Herthy Berlin wygrał aż 30 razy, zremisował 16, a przegrał tylko 19.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Filip Kostić został zmieniony przez Stevena Zubera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) w 30. minucie spotkania, gdy André Silva strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lucas Tousart z drużyny gospodarzy. Była to 35. minuta meczu.

Niedługo później Bas Dost wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eintrachtu Frankfurt, zdobywając kolejną bramkę w 36. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Daichi Kamada.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Eintracht Frankfurt: Sebastianowi Rodemu w 47. i Almamemu Tourému w 56. minucie. Po chwili trener Eintrachtu Frankfurt postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Basa Dosta wszedł Danny Vieira, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi ”Orły” utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi ”Orły” udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w drużynie Herthy Berlin doszło do zmiany. Marvin Plattenhardt wszedł za Arne'a Maiera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eintrachtu Frankfurt w 71. minucie spotkania, gdy Sebastian Rode strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola ponownie asystował Daichi Kamada.

W 72. minucie kartkę dostał Matheus Cunha z Herthy Berlin.

W 77. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Eintrachtu Frankfurt Martin Hinteregger. Między 78. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Orły” i jedną drużynie przeciwnej.

W 83. minucie Dodi Lukébakio został zmieniony przez Daishawna Redana, co miało wzmocnić jedenastkę Herthy Berlin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając André Silvę na Aymena Barkoka oraz Sebastiana Rodego na Djibril Sowa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Kevin Trapp
78′ Anga Dedryck Boyata
David Ángel Abraham
Maximilian Mittelstädt
Makoto Hasebe
46′ Peter Pekarik
Martin Hinteregger 77′ (samob.)
Niklas Stark
Almamy Touré56′ 66′
Jordan Torunarigha
Stefan Ilsanker90′
46′ Vladimir Darida
Daichi Kamada84′
35′ Lucas Tousart
Filip Kostić15′
46′ Krzysztof Piątek
Sebastian Rode  71′ 47′ 85′
72′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Andre Silva  30′ (k.) 85′
83′ Dodi Lukébakio
Bas Dost  36′ 66′
Rune Allmenning Jarstein
Frederik Roennow
Lukas Klünter
Lucas Silva Melo
66′ Marvin Plattenhardt
Danny Vieira da Costa66′
Karim Rekik
Aymen Barkok85′
46′ Deyovaisio Zeefuik
Timothy Chandler
46′ 66′ Arne Maier
Dominik Kohr
46′ Jhon Andrés Córdoba Copete
Djibril Sow85′
Jessic Gaïtan Ngankam
Steven Zuber15′
83′ Daishawn Redan
Ragnar Ache66′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.