• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 2. kolejka Bundesligi: Bayer 04 Leverkusen - RB Lipsk 1-1 (1-1)

26 września na BayArena odbyło się spotkanie 2. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Bayeru Leverkusen i RB Lipsk. Mecz zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 6 042 widzów.

E. Forsberg 14'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna RB Lipsk wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Emil Forsberg wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, strzelając gola w 14. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Yussuf Yurary.

W 19. minucie kartkę dostał Kerem Demirbay, piłkarz gospodarzy.

”Aptekarze” szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 20. minucie wynik ustalił Kerem Demirbay. Przy strzeleniu gola asystował Lars Bender.

W 27. minucie Yussuf Yurary został zastąpiony przez Alexandra Soerlotha. W 45. minucie arbiter przyznał kartkę Lukasowi Klostermannowi z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 46. minucie Kevin Kampl został zmieniony przez Hwang Hee-Chana, a za Emila Forsberga wszedł na boisko Christopher Nkunku, co miało wzmocnić zespół RB Lipsk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Svena Bendera na Jonathana Taha. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Amadou Haidara z RB Lipsk.

Niedługo później trener Bayeru Leverkusen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Karima Bellarabiego. Na boisko wszedł Leon Bailey, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce Bayeru Leverkusen doszło do zmiany. Nadiem Amiri wszedł za Kerema Demirbaya. Po chwili trener RB Lipsk postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Olma wszedł Benjamin Henrichs, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis.

W 90. minucie w jedenastce ”Aptekarz” doszło do zmiany. Aleksandar Dragovic wszedł za Larsa Bendera. W doliczonej drugiej minucie meczu arbiter pokazał kartkę Tylerowi Adamsowi, zawodnikowi RB Lipsk. W drugiej połowie nie padły gole.

Peter Gulacsi
90′ Lars Bender
José Ángel Esmoris Tasende
58′ Sven Bender
Tyler Adams90′
 20′ 19′ 78′ Kerem Demirbay
Amadou Haidara65′
Florian Wirtz
Kevin Kampl46′
Patrik Schick
Daniel Olmo Carvajal86′
78′ Karim Bellarabi
Yussuf Yurary Poulsen27′
Moussa Diaby
Emil Forsberg  14′ 66′
Niklas Lomb
Philipp Tschauner
90′ Aleksandar Dragovic
Benjamin Henrichs86′
Wendell Nascimento Borges
Vilmos Tamás Orban
58′ Jonathan Tah
Christopher Nkunku66′
78′ Nadiem Amiri
Lazar Samardžić
Julian Baumgartlinger
Hee-Chan Hwang46′
Exequiel Alejandro Palacios
Alexander Soerloth27′
Lucas Nicolás Alario

78′ Leon Bailey Butler

”Aptekarze” otrzymały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.