• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 2. kolejka Bundesligi: 1. FSV Mainz 05 - VfB Stuttgart 1893 1-4 (1-1)

W spotkaniu 2. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 26 września, zespół FSV Mainz 05 przegrał z VfB Stuttgart 1-4 (1-1). Mecz na OPEL ARENA obejrzało 3 403 widzów.

S. Kalajdzic 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 starć zespół FSV Mainz 05 wygrał 10 razy i zanotował dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy FSV Mainz 05 otworzyli wynik. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Robin Quaison. W zdobyciu bramki pomógł Jean-Philippe Mateta.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Moussie Niakhatemu z FSV Mainz 05. Była to 37. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez zespół VfB Stuttgart w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie gola wyrównującego strzelił Silas Wamangituka. Bramka padła po podaniu Gonzala Castro.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Pascalowi Stenzlowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VfB Stuttgart w 61. minucie spotkania, gdy Daniel Didavi zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Sasa Kalajdzic.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Orel Mangala, zawodnik gości. W 69. minucie Leandro Barreiro zastąpił Levina Öztunalego. W 74. minucie żółtą kartkę dostał Gonzalo Castro z VfB Stuttgart.

W tej samej minucie w zespole VfB Stuttgart doszło do zmiany. Mateo Klimowicz wszedł za Gonzala Castro. Moussa Niakhate z FSV Mainz 05 na 13 minut przed zakończeniem pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 37. minucie.

Drużyna FSV Mainz 05 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 80. minucie wynik na 1-3 podwyższył Mateo Klimowicz. Asystę przy bramce zanotował Silas Wamangituka.

Między 82. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy FSV Mainz 05: Jean-Paul Boëtius, Daniel Brosinski, Jean-Philippe Mateta, na ich miejsce weszli: Alexander Hack, Jonathan Burkardt, Paul Nebel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Didaviego, Silasa Wamangituki zajęli: Tanguy Coulibaly, Roberto Massimo.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Sasa Kalajdzic.

W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy VfB Stuttgart: Phillipp Klement, Hamadi Al Ghaddioui, a na ich miejsce weszli Orel Mangala, Sasa Kalajdzic. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Pascal Stenzel z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 52. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Gregor Kobel
82′ Daniel Brosinski
Waldemar Anton
37′ 77′ Moussa Niakhate
Marc Oliver Kempf
Jeremiah St. Juste
Borna Sosa
Ridle Bote Baku
Pascal Stenzel52′ 90′
69′ Leandro Barreiro Martins
Daniel Didavi  61′ 82′
82′ Jean-Paul Boëtius
Gonzalo Castro Randon74′ 74′
Danny Latza
Wataru Endo
86′ Jean-Philippe Mateta
Orel Mangala69′ 87′
Karim Onisiwo
Silas Wamangituka  45′ 82′
 12′ Robin Quaison
Sasa Kalajdzic  86′ 87′
Finn Gilbert Dahmen
Fabian Bredlow
82′ Alexander Hack
Marcin Kamiński
Dimitri Lavalée
Atakan Karazor
Philipp Mwene
Darko Churlinov
86′ Paul Nebel
Tanguy Coulibaly82′
69′ Levin Mete Öztunali
Phillipp Klement87′
Niklas Tauer
Mateo Klimowicz74′  80′
Issah Abass
Roberto Massimo82′
82′ Jonathan Michael Burkardt
Hamadi Al Ghaddioui87′

Zawodnicy FSV Mainz 05 obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte i jedną czerwoną.

Drużyna FSV Mainz 05 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.