Liga niemiecka - 19. kolejka Bundesligi: Werder Brema - TSG 1899 Hoffenheim 0-3 (0-0)

W pojedynku 19. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 26 stycznia, drużyna Werderu przegrała z TSG Hoffenheim 0-3 (0-0). Mecz na wohninvest WESERSTADION w Bremie obejrzało 40 000 widzów.

19. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-01-26 15:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Widzów: 40000 | Arbiter: M. Petersen
S. Adamyan 82'

Jedenastka Werderu (”Zielono-Biali”) przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 22. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości (”Wieśniaki”) i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Marcowi Friedlowi z drużyny gospodarzy. Była to 60. minuta spotkania. Trener ”Wieśniaki” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Sargis Adamyan, a murawę opuścił Moanes Dabour. Sargis Adamyan bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego piąty gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 65. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Werderu Davy Klaassen. W 66. minucie Joshua Sargent został zastąpiony przez Yuyę Osakę.

W tej samej minucie Nuri Sahin został zmieniony przez Fina Bartelsa, co miało wzmocnić jedenastkę Werderu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stevena Zubera na Ihlasa Bebou.

Niedługo później Christoph Baumgartner wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSG Hoffenheim, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie starcia. Kibice Werderu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Claudia Pizarra. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Milos Veljkovic.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników TSG Hoffenheim w 82. minucie spotkania, gdy Sargis Adamyan strzelił trzeciego gola. W zdobyciu bramki pomógł Andrej Kramarić.

W 85. minucie w drużynie TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Diadie Samassekou wszedł za Christopha Baumgartnera. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Philipp Pentke
60′ Marco Friedl
Kevin Akpoguma
Ömer Toprak
Benjamin Hübner
82′ Milos Veljkovic
Sebastian Rudy
65′ (samob.) 34′ Davy Klaassen
Steven Zuber73′
66′ Nuri Sahin
Moanes Dabour60′
66′ Joshua Thomas Sargent
Melayro Bogarde
66′ Fin Bartels
Havard Nordtveit
Benjamin Goller
Dennis Geiger
Johannes Eggestein
Diadie Samassekou85′
66′ Yuya Osako
Sargis Adamyan60′  82′
82′ Claudio Pizarro
Ihlas Bebou73′
Nick Woltemade
Jürgen Locadia

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.