• 5 .SC Freiburg (12 pkt.)
  • 6 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (9 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (9 pkt.)

Liga niemiecka - 19. kolejka Bundesligi: Borussia Dortmund - 1. FC Koeln 5-1 (2-0)

24 stycznia na Signal-Iduny-Park odbył się mecz 19. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii Dortmund i FC Koeln. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Borussii Dortmund 5-1. Starcie obejrzało 81 365 widzów.

19. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-01-24 20:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 81365 | Arbiter: H. Osmers
M. Uth 64'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FC Koeln znajduje się na dole tabeli zajmując 13. pozycję, za to drużyna Borussii Dortmund zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 88 spotkań zespół Borussii Dortmund wygrał 37 razy i zanotował 28 porażek oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii Dortmund w pierwszej minucie spotkania, gdy Raphaël Guerreiro strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Jadon Sancho.

W 13. minucie kartkę dostał Sebastiaan Bornauw z drużyny gości.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Borussii Dortmund, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Reus. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Mats Hummels.

W 38. minucie kartką został ukarany Axel Witsel, piłkarz gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener FC Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Florian Kainz, a murawę opuścił Jan Thielmann.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Jadon Sancho. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Marco Reus.

Piłkarze FC Koeln odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie gola pocieszenia strzelił Mark Uth. Bramka padła po podaniu Kingsleya Ehizibue.

W 65. minucie Thorgan Hazard został zmieniony przez Erlinga Hålanda. W 74. minucie w zespole FC Koeln doszło do zmiany. Anthony Modeste wszedł za Kingsleya Ehizibue.

Niedługo później Erling Håland wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii Dortmund, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie spotkania. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w jedenastce Borussii Dortmund za Marca Reusa wszedł Mahmoud Dahoud, a w drużynie FC Koeln Mark Uth zmienił Elvisa Rexhbecaja.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia Erling Håland ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 5-1. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mahmoud Dahoud.

W 89. minucie w jedenastce Borussii Dortmund doszło do zmiany. Giovanni Reyna wszedł za Jadona Sanchę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Sebastiaan Bornauw13′
 1′ Raphaël Guerreiro
Noah Katterbach
65′ Thorgan Hazard
Jonas Hector
 48′ 89′ Jadon Sancho
Ellyes Skhiri
Julian Brandt
Jan Thielmann46′
38′ Axel Witsel
Jhon Andrés Córdoba Copete
 29′ 80′ Marco Reus
Dominick Drexler
80′ Mahmoud Dahoud
Florian Kainz46′
Mario Goetze
Elvis Rexhbecaj80′
89′ Giovanni Alejandro Reyna
Marcel Risse
Francisco Alcacer Garcia
Anthony Modeste74′
65′  77′, 87′ Erling Haaland
Simon Terodde

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.