• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (20 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

Liga niemiecka - 18. kolejka Bundesligi: TSG 1899 Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 1-2 (0-1)

18 stycznia na PreZero Arena w Sinsheim odbył się pojedynek 18. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami TSG Hoffenheim i Eintrachtu Frankfurt. Mecz zakończył się zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2-1. Na stadionie stawiło się 29 610 widzów.

18. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-01-18 15:30 | Stadion: PreZero Arena | Widzów: 29610 | Arbiter: S. Stegemann
T. Chandler 62'

Drużyna Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) przed meczem zajmowała 13. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) wygrał osiem razy i zanotował sześć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Orły” w 18. minucie spotkania, gdy Bas Dost zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Mijata Gaćinovicia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Eintrachtu Frankfurt.

Na drugą połowę zespół TSG Hoffenheim wyszedł w zmienionym składzie, za Ihlasa Bebou wszedł Moanes Dabour.

Piłkarze TSG Hoffenheim odpowiedzieli strzeleniem gola. W 48. minucie bramkę wyrównującą zdobył Konstantinos Stafylidis.

Niedługo później Timothy Chandler wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Orły”, strzelając kolejnego gola w 62. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Filip Kostić.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Stefan Posch, zawodnik ”Wieśniaki”. Trener ”Wieśniaki” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sargisa Adamyana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Dennis Geiger. W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Benjaminowi Hübnerowi z jedenastki gospodarzy.

W 82. minucie za Timothy'ego Chandlera wszedł Danny Vieira. W tej samej minucie w zespole TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Jürgen Locadia wszedł za Stefana Poscha. Chwilę później trener ”Orły” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Dominik Kohr, a murawę opuścił Mijat Gaćinović.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Eintracht Frankfurt: Basowi Dostowi w 89. minucie i Dominikowi Kohrowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Kevin Trapp
76′ Benjamin Hübner
David Ángel Abraham
Havard Nordtveit
Martin Hinteregger
65′ 82′ Stefan Posch
Obite Evan N'Dicka
 48′ Konstantinos Stafylidis
Almamy Touré
Christoph Baumgartner
Timothy Chandler  62′ 82′
69′ Dennis Geiger
Mijat Gaćinović85′
Florian Grillitsch
Filip Kostić
Sebastian Rudy
Sebastian Rode
46′ Ihlas Bebou
Dejan Joveljić
69′ Sargis Adamyan
Gonçalo Mendes Paciencia
46′ Moanes Dabour
Andre Silva
82′ Jürgen Locadia

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Eintrachtu Frankfurt w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.