• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (23 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

Liga niemiecka - 18. kolejka Bundesligi: Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 - Werder Brema 0-1 (0-0)

18 stycznia na Merkur Spiel-Arena odbyło się starcie 18. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Fortuny Düsseldorf i Werderu. Mecz zakończył się zwycięstwem Werderu 1-0. Pojedynek obejrzało 46 000 widzów.

18. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-01-18 15:30 | Stadion: Merkur Spiel-Arena | Widzów: 46000 | Arbiter: F. Brych
Düsseldorfer TuS Fortuna 1895
Werder Brema
0
1
F. Kastenmeier 66' (samob.)

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Fortuny Düsseldorf zajmowała 16., natomiast zespół Werderu (”Zielono-Biali”) - 17. pozycję.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Nuriemu Sahinowi z Werderu. Była to 29. minuta spotkania.

W 60. minucie żółtą kartkę dostał Maximilian Eggestein z drużyny gości. Chwilę później trener Fortuny Düsseldorf postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Erik Thommy, a murawę opuścił Dawid Kownacki.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Oliver Fink, zawodnik gospodarzy.

W 66. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Fortuny Düsseldorf Florian Kastenmeier. W 71. minucie za Ömera Topraka wszedł Milos Veljkovic.

W 72. minucie sędzia pokazał żółte kartki Kevinowi Stögerowi z Fortuny Düsseldorf i Marcowi Friedlowi, Niklasowi Moisanderowi z zespołu gości. Po chwili trener Werderu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Leonarda Bittencourta. Na boisko wszedł Benjamin Goller, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Werderu doszło do zmiany. Yuya Osako wszedł za Joshuę Sargenta.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej trzeciej minucie meczu, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Fortuny Düsseldorf: Andre'owi Hoffmannowi i Adamowi Bodzkowi. Trzy minuty później czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Niklas Moisander z Werderu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 72. minucie.

Skrzybski
66′ (samob.) Florian Kastenmeier
Jiří Pavlenka
Kaan Ayhan
Marco Friedl72′
90′ Adam Bodzek
Niklas Moisander72′ 90′
90′ Andre Hoffmann
Ömer Toprak71′
Markus Suttner
Kevin Vogt
66′ 79′ Oliver Fink
Leonardo Bittencourt80′
71′ Alfredo Morales
Milot Rashica
Matthias Zimmermann
Maximilian Eggestein60′
63′ Dawid Kownacki
Sebastian Langkamp
79′ Nana Opoku Ampomah
Milos Veljkovic71′
Shinta Karl Appelkamp
Benjamin Goller80′
Marcel Sobottka
Johannes Eggestein
71′ 72′ Kevin Stöger
Yuya Osako86′
63′ Erik Thommy
Claudio Pizarro
Bernard Tekpetey
Nick Woltemade

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Werderu, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.