• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

Liga niemiecka - 17. kolejka Bundesligi: SC Paderborn 07 - Eintracht Frankfurt 2-1 (2-0)

22 grudnia na Benteler-Arena odbyło się spotkanie 17. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami SC Paderborn i Eintrachtu Frankfurt. Starcie zakończyło się zwycięstwem SC Paderborn 2-1. Pojedynek obejrzało 15 000 widzów.

17. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-12-22 18:00 | Stadion: Benteler-Arena | Widzów: 15000 | Arbiter: M. Schmidt
B. Dost 72'

Jedenastka SC Paderborn przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół SC Paderborn wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy SC Paderborn otworzyli wynik. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Abdelhamid Sabiri. Asystę zanotował Jamilu Collins.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Gelson Fernandes, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SC Paderborn w 41. minucie spotkania, gdy Sebastian Schonlau zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Kai Pröger.

Drugą połowę jedenastka ”Orły” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gelsona Fernandesa wszedł André Silva. W 65. minucie Dominik Kohr zastąpił Djibril Sowa.

Chwilę później trener SC Paderborn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Sven Michel, a murawę opuścił Streli Mamba.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie gola kontaktowego strzelił Bas Dost. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Obite N'Dicka.

W 76. minucie Mijat Gaćinović został zmieniony przez Daichiego Kamadę, co miało wzmocnić drużynę ”Orły”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bena Zolinskiego na Cauly'ego oraz Kaiego Prögera na Uwe Hünemeiera. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom SC Paderborn i jedną drużynie przeciwnej. Zespołowi Eintrachtu Frankfurt zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny SC Paderborn.

Felix Wiedwald
83′ Jamilu Collins
Danny Vieira da Costa
Laurent Jans
Simon Falette
Luca Jannis Kilian
Makoto Hasebe
 41′ Sebastian Schonlau
Obite Evan N'Dicka
79′ Ben Zolinski
Mijat Gaćinović76′
Christopher Antwi-Adjej
Timothy Chandler
Klaus Gjasula
Gelson Fernandes39′ 46′
86′ Kai Pröger
Dominik Kohr65′
 9′ 81′ Abdelhamid Sabiri
Filip Kostić
67′ Streli Mamba
Bas Dost  72′
Jannik Huth
Jan Zimmermann
86′ Uwe Hünemeier
Djibril Sow65′
79′ Cauly Oliveira Souza
Dejan Joveljić
67′ 89′ Sven Michel
Andre Silva46′ 90′
Marlon Ritter

Zawodnicy SC Paderborn otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.