• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Liga niemiecka - 17. kolejka Bundesligi: RB Lipsk - FC Augsburg 3-1 (0-1)

W starciu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 21 grudnia, drużyna RB Lipsk wygrała z FC Augsburg 3-1 (0-1). Mecz na Red Bull Arena w Lipsku obejrzało 40 562 widzów.

17. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-12-21 15:30 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 40562 | Arbiter: D. Siebert
F. Niederlechner 8'

Jedenastka RB Lipsk bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna FC Augsburg wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze FC Augsburg otworzyli wynik. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Florian Niederlechner. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Marco Richter.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Feliksowi Uduokhaiemu z FC Augsburg. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Augsburg.

W 60. minucie Tin Jedvaj został zmieniony przez Jana Moraveka. W 65. minucie w jedenastce RB Lipsk doszło do zmiany. Marcel Sabitzer wszedł za Diego Demmego.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Daniel Baier, piłkarz FC Augsburg.

Drużyna RB Lipsk otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 68. minucie Konrad Laimer wyrównał wynik meczu.

W 72. minucie sędzia pokazał kartkę Rubenowi Vargasowi, zawodnikowi gości. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole FC Augsburg doszło do zmiany. Fredrik Jensen wszedł za Floriana Niederlechnera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RB Lipsk w 79. minucie spotkania, gdy Patrik Schick strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Christopher Nkunku.

W 80. minucie kartkę otrzymał Patrik Schick z jedenastki gospodarzy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie FC Augsburg doszło do zmiany. André Hahn wszedł za Sergia Córdovę. Chwilę później trener RB Lipsk postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Patrika Schicka wszedł Nordi Mukiele, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce RB Lipsk utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce RB Lipsk udało się strzelić gola i wygrać.

W 86. minucie w drużynie RB Lipsk doszło do zmiany. Yussuf Yurary wszedł za Tylera Adamsa.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka RB Lipsk, zdobywając kolejną bramkę. W samej końcówce spotkania wynik ustalił Yussuf Yurary. Asystę przy golu zaliczył Timo Werner.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Tin Jedvaj60′
86′ Tyler Adams
Stephan Lichtsteiner
65′ Diego Demme
Felix Uduokhai44′
Amadou Haidara
Daniel Baier68′
 68′ Konrad Laimer
Marco Richter
Christopher Nkunku
Ruben Vargas72′
 79′ 80′ 83′ Patrik Schick
Philipp Martin Max
83′ Nordi Mukiele Mulere
Mads Pedersen
Stefan Ilsanker
Michael Gregoritsch
65′ Marcel Sabitzer
Reece Oxford
86′  89′ Yussuf Yurary Poulsen
Julian Schieber

Drużyna RB Lipsk postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.