• 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 15. kolejka Bundesligi: Hertha Berlin - SC Freiburg 1-0 (0-0)

W spotkaniu 15. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 14 grudnia, drużyna Herthy Berlin wygrała ze SC Freiburg 1-0 (0-0). Mecz na Olympiastadion Berlin obejrzało 37 343 widzów.

15. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-12-14 15:30 | Stadion: Olympiastadion Berlin | Widzów: 37343 | Arbiter: F. Willenborg
Hertha Berlin
SC Freiburg
1
0
V. Darida 53'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Herthy Berlin przebywa na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to jedenastka SC Freiburg zajmując piąte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Herthy Berlin wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał kartką Angę Boyatę, piłkarza gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu dla Herthy Berlin zdobył Vladimir Darida w 53. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Davie Selke.

W 57. minucie za Rolanda Sallaiego wszedł Vincenzo Grifo. Niedługo później trener Herthy Berlin postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Javaira Dilrosuna wszedł Maximilian Mittelstädt, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Herthy Berlin utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w jedenastce Herthy Berlin doszło do zmiany. Marius Wolf wszedł za Vedada Ibiszevicia.

Trener SC Freiburg postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Jonathana Schmida i na pole gry wprowadził napastnika Kwon Chang-Hoona, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonym czasie gry w zespole Herthy Berlin doszło do zmiany. Per Skjelbred wszedł za Dodiego Lukébakio. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Marius Wolf z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta meczu.

Mark Flekken
4′ Anga Dedryck Boyata
Robin Koch
 53′ Vladimir Darida
Janik Haberer
74′ Javairô Dilrosun
Nicolas Höfler
Marko Grujić
Roland Sallai57′
74′ Vedad Ibiszević
Jonathan Schmid85′
Davie Selke
Nils Petersen
90′ Dodi Lukébakio
Lucas Höler
Thomas Kraft
Niclas Thiede
74′ Maximilian Mittelstädt
Vincenzo Grifo57′
90′ Per Ciljan Skjelbred
Yannik Keitel
Pascal Köpke
Chang-Hoon Kwon85′
74′ 90′ Marius Wolf
Brandon Joel Gaetano Borrello

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Herthy Berlin przyznał dwie żółte.

Zespół Herthy Berlin w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.