• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 15. kolejka Bundesligi: 1. FC Koeln - Bayer 04 Leverkusen 2-0 (0-0)

14 grudnia na Rheinenergiestadion w Kolonii odbyło się spotkanie 15. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FC Koeln i Bayeru Leverkusen. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Koeln 2-0. Starcie obejrzało 49 500 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Stanilewicza występującego w Bayerze Leverkusen (”Aptekarze”).

15. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-12-14 15:30 | Stadion: RheinEnergieStadion | Widzów: 49500 | Arbiter: M. Gräfe
1. FC Koeln
Bayer 04 Leverkusen
2
0
J. Córdoba 73'
S. Bornauw 84'

Zespół FC Koeln przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 62 razy. Drużyna ”Aptekarz” wygrała aż 23 razy, zremisowała 24, a przegrała tylko 15.

Już w pierwszych minutach drużyna ”Aptekarz” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 39. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener ”Aptekarz” postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Nadiema Amiriego i na pole gry wprowadził napastnika Leona Baileya, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. W 55. minucie Anthony Modeste został zmieniony przez Jhona Córdobę.

W 56. minucie w zespole FC Koeln doszło do zmiany. Marcel Risse wszedł za Jana Thielmanna. W 62. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aleksandar Dragovic z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 42. minucie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”Aptekarz” doszło do zmiany. Panagiotis Retsos wszedł za Kevina Vollanda.

Dopiero w drugiej połowie Jhon Córdoba wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Koeln, zdobywając bramkę w 73. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Jonas Hector.

W 77. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Leon Bailey osłabiając tym samym zespół Bayeru Leverkusen. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Kingsleyowi Ehizibue z drużyny gospodarzy. Była to 78. minuta meczu. Na osiem minut przed zakończeniem starcia w zespole ”Aptekarz” doszło do zmiany. Karim Bellarabi wszedł za Moussę Diabego.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Koeln, strzelając kolejnego gola. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastiaan Bornauw. Asystę przy bramce zaliczył Marcel Risse.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie FC Koeln doszło do zmiany. Louis Schaub wszedł za Marcela Risse'a. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Lukasz Hradecky
 84′ Sebastiaan Bornauw
Lars Bender
Rafael Czichos
Sven Bender
78′ Kingsley Ehizibue
Aleksandar Dragovic42′ 62′
Ismail Jakobs
Wendell Nascimento Borges
Noah Katterbach
Nadiem Amiri54′
39′ 56′ Jan Thielmann
Kevin Volland66′
55′ Anthony Modeste
Kerem Demirbay
56′ 87′ Marcel Risse
Adrian Stanilewicz
87′ Louis Schaub
Lucas Nicolás Alario
Birger Danny Verstraete
Leon Bailey Butler54′ 77′
55′  73′ Jhon Andrés Córdoba Copete
Karim Bellarabi82′
Simon Terodde
Paulo Henrique Sampaio Filho

Piłkarze Bayeru Leverkusen obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i dwie czerwone, a ich przeciwnicy dwie żółte.