• 5 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (22 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

Liga niemiecka - 14. kolejka Bundesligi: Werder Brema - SC Paderborn 07 0-1 (0-0)

W pojedynku 14. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 8 grudnia, zespół Werderu przegrał ze SC Paderborn 0-1 (0-0). Mecz na wohninvest WESERSTADION w Bremie obejrzało 39 870 widzów.

14. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-12-08 18:00 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Widzów: 39870 | Arbiter: S. Stegemann
Werder Brema
SC Paderborn 07
0
1
S. Michel 90'

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 13. i 18. zespół Bundesligi.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom SC Paderborn: Klausowi Gjasuli w 31. i Strelemu Mambie w 41. minucie.

W 58. minucie Ben Zolinski został zastąpiony przez Cauly'ego. W tej samej minucie trener Werderu (”Zielono-Biali”) postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Claudio Pizarro, a murawę opuścił Yuya Osako.

Między 60. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie Philipp Bargfrede został zmieniony przez Benjamina Gollera, co miało wzmocnić drużynę ”Zielono-Białych”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christophera Antwiego-Adjeja na Gerrita Holtmanna. Trener SC Paderborn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Svena Michela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Klaus Gjasula. Posunięcie trenera było słuszne. Svena Michela strzelił zwycięskiego gola w 90. minucie spotkania.

W 87. minucie w jedenastce ”Zielono-Białych” doszło do zmiany. Johannes Eggestein wszedł za Leonarda Bittencourta.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 66 ataków oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 90. minucie Sven Michel dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Streli Mamba.

Jamilu Collins84′
84′ Theodor Gebre Selassie
Laurent Jans
Niklas Moisander
Luca Jannis Kilian
Milos Veljkovic
Sebastian Schonlau
87′ Leonardo Bittencourt
Ben Zolinski58′
Milot Rashica
Christopher Antwi-Adjej68′
67′ Philipp Bargfrede
Klaus Gjasula31′ 84′
Maximilian Eggestein
Kai Pröger
Davy Klaassen
Sebastian Vasiliadis60′
58′ Yuya Osako
Gerrit Holtmann68′
67′ Benjamin Goller
Rifet Kapič
Nuri Sahin
Cauly Oliveira Souza58′
87′ Johannes Eggestein
Abdelhamid Sabiri
58′ Claudio Pizarro
Sven Michel84′  90′

Jeśli drużyna Werderu nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.