• 5 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

Liga niemiecka - 14. kolejka Bundesligi: RB Lipsk - TSG 1899 Hoffenheim 3-1 (1-0)

W pojedynku 14. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 7 grudnia, drużyna RB Lipsk wygrała z TSG Hoffenheim 3-1 (1-0). Mecz na Red Bull Arena w Lipsku obejrzało 38 407 widzów.

14. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-12-07 15:30 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 38407 | Arbiter: D. Aytekin
E. Biczakczić 89'

Jedenastka RB Lipsk bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RB Lipsk w 11. minucie spotkania, gdy Timo Werner zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Patrik Schick.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RB Lipsk.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Stefanowi Poschowi z TSG Hoffenheim.

W 52. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Timo Werner z RB Lipsk. W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Marcelowi Halstenbergowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 58. minucie Stefan Posch został zmieniony przez Ihlasa Bebou. Chwilę później trener RB Lipsk postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Patrika Schicka. Na boisko wszedł Yussuf Yurary, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce RB Lipsk doszło do zmiany. Christopher Nkunku wszedł za Emila Forsberga.

W 77. minucie sędzia ukarał kartką Konrada Laimera, zawodnika RB Lipsk.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marcel Sabitzer wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Marcelowi Sabitzerowi z zespołu gospodarzy. W 84. minucie Dennis Geiger został zmieniony przez Christopha Baumgartnera, co miało wzmocnić jedenastkę TSG Hoffenheim. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tima Wernera na Hannesa Wolfa.

Zawodnicy TSG Hoffenheim szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 89. minucie bramkę pocieszenia zdobył Ermin Biczakczić. Przy strzeleniu gola asystował Christoph Baumgartner.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Oliver Baumann
54′ Marcel Halstenberg
Dennis Geiger84′
77′ Konrad Laimer
Florian Grillitsch
 83′ 84′ Marcel Sabitzer
Diadie Samassekou
61′ Patrik Schick
Andrej Kramarić
 11′, 52′ (k.) 85′ Timo Werner
Sargis Adamyan
66′ Emil Forsberg
Havard Nordtveit
66′ Christopher Nkunku
Lukas Rupp
85′ Hannes Wolf
Ihlas Bebou58′
61′ Yussuf Yurary Poulsen
Jürgen Locadia

Zespół RB Lipsk zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Zespół RB Lipsk zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze RB Lipsk obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka RB Lipsk w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.