• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Liga niemiecka - 14. kolejka Bundesligi: FC Augsburg - 1. FSV Mainz 05 2-1 (1-1)

W starciu 14. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 7 grudnia, zespół FC Augsburg wygrał z FSV Mainz 05 2-1 (1-1). Mecz na WWK Arena obejrzało 26 950 widzów.

L. Öztunali 15'

Drużyna FC Augsburg przed meczem zajmowała 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka FSV Mainz 05 wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Mainz 05 w 15. minucie spotkania, gdy Levin Öztunali strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Robin Quaison.

W 27. minucie Rani Khedira zastąpił Jana Moraveka. W 28. minucie kartką został ukarany Ruben Vargas, zawodnik FC Augsburg.

Jedenastka FC Augsburg otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył Marco Richter. Przy zdobyciu bramki pomógł Florian Niederlechner.

W 44. minucie arbiter przyznał kartkę Edimilsonowi Fernandesowi z zespołu gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna FSV Mainz 05 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Karima Onisiwę, Leandra Barreiro weszli Taiwo Awoniyi, Daniel Brosinski. W 59. minucie kartkę otrzymał Robin Quaison z FSV Mainz 05.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Augsburg w 65. minucie spotkania, gdy Florian Niederlechner strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 69. minucie w drużynie FC Augsburg doszło do zmiany. Felix Uduokhai wszedł za Stephana Lichtsteinera. Trener FSV Mainz 05 postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Aaróna Martína i na pole gry wprowadził napastnika Ádáma Szalaiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na osiem minut przed zakończeniem starcia w zespole FC Augsburg doszło do zmiany. Sergio Córdova wszedł za Fredrika Jensena.

W 88. minucie kartkę dostał Tin Jedvaj, piłkarz gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Aarón Martín Caricol80′
88′ Tin Jedvaj
Moussa Niakhate
69′ Stephan Lichtsteiner
Jeremiah St. Juste
Philipp Martin Max
Leandro Barreiro Martins46′
82′ Fredrik Jensen
Jean-Paul Boëtius
 41′ Marco Richter
Edimilson Fernandes44′
Daniel Baier
Pierre Kunde Malong
27′ Rani Khedira
Levin Mete Öztunali  15′
28′ Ruben Vargas
Robin Quaison59′
 65′ (k.) Florian Niederlechner
Ahmet Ege Gürleyen
69′ Felix Uduokhai
Alexander Hack
Michael Gregoritsch
Ronaël Julien Pierre-Gabriel
27′ Jan Moravek
Alexandru Iulian Maxim
Noah Joel Sarenren Bazee
Taiwo Michael Awoniyi46′
82′ Sergio Duvan Córdova Lezama
Jonathan Michael Burkardt
Julian Schieber
Ádám Szalai80′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze FSV Mainz 05 dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.