• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Liga niemiecka - 14. kolejka Bundesligi: Borussia Dortmund - Fortuna Düsseldorf 5-0 (1-0)

7 grudnia na Signal-Iduny-Park odbyło się starcie 14. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii Dortmund i Fortuny Düsseldorf. Mecz zakończył się zwycięstwem Borussii Dortmund 5-0. Na stadionie zasiadło 81 365 widzów.

14. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-12-07 15:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 81365 | Arbiter: D. Siebert
J. Sancho 63',74'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Fortuny Düsseldorf plącze się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to zespół Borussii Dortmund zajmując piątą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 45 pojedynków drużyna Borussii Dortmund wygrała 21 razy i zanotowała 15 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fortuna Düsseldorf: Jeanowi Zimmerowi w 2. i Matthiasowi Zimmermannowi w 28. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii Dortmund w 42. minucie spotkania, gdy Marco Reus zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Łukasz Piszczek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Borussii Dortmund.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Alfredowi Moralesowi z drużyny gości. Była to 55. minuta meczu.

Jedenastka Fortuny Düsseldorf ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Thorgan Hazard. Bramka padła po podaniu Jadona Sanchy.

W 59. minucie Jean Zimmer zastąpił Dawida Kownackiego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Jadon Sancho. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Marco Reus.

W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy Fortuny Düsseldorf: Oliver Fink, Aymen Barkok, a na ich miejsce weszli Lewis Baker, Erik Thommy.

W 69. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Marco Reus z Borussii Dortmund. Przy zdobyciu bramki asystował Thorgan Hazard.

W 73. minucie w zespole Borussii Dortmund doszło do zmiany. Mario Goetze wszedł za Marca Reusa.

Prawie natychmiast Jadon Sancho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii Dortmund, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie pojedynku. Asystę zanotował Achraf Hakimi.

W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Mahmoud Dahoud, Leonardo Balerdi, a na ich miejsce weszli Julian Brandt, Łukasz Piszczek. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Andre Hoffmann
78′ Łukasz Piszczek
Kasim Adams Nuhu
Dan-Axel Zagadou
Lewis Baker67′
 58′ Thorgan Hazard
Alfredo Morales55′
 63′, 74′ Jadon Sancho
Erik Thommy67′
78′ Julian Brandt
Jean Zimmer2′ 59′
Axel Witsel
Matthias Zimmermann28′
 42′, 69′ 73′ Marco Reus
Rouwen Hennings
Marwin Hitz
Florian Kastenmeier
78′ Leonardo Julián Balerdi Rossa
Robin Bormuth
Mateu Jaume Morey Bauzà
Diego Armando Valentin Contento
Nico Schulz
Nana Opoku Ampomah
78′ Mahmoud Dahoud
Aymen Barkok67′
73′ Mario Goetze
Oliver Fink67′
Giovanni Alejandro Reyna
Dawid Kownacki59′
Julian Weigl
Bernard Tekpetey
Francisco Alcacer Garcia

Drużyna Borussii Dortmund była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu. Wyjątkowa nieporadność napastników Fortuny Düsseldorf była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Borussii Dortmund żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.