• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Liga niemiecka - 14. kolejka Bundesligi: Bayer 04 Leverkusen - Schalke 04 Gelsenkirchen 2-1 (1-0)

W spotkaniu 14. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 7 grudnia, zespół Bayeru Leverkusen wygrał ze Schalke 04 2-1 (1-0). Mecz na Bayarena obejrzało 30 210 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Stanilewicza występującego w Bayerze Leverkusen (”Aptekarze”).

B. Raman 82'

Jedenastka Schalke 04 (”Czeladnicy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 71 meczów zespół ”Aptekarz” wygrał 31 razy i zanotował 19 porażek oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Aptekarz” w 15. minucie spotkania, gdy Lucas Alario zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leon Bailey.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela Caligiuriego ze Schalke 04, a w 43. minucie Wendella z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bayeru Leverkusen.

W 53. minucie kartką został ukarany Benito Raman, zawodnik ”Czeladników”. W 60. minucie Leon Bailey zastąpił Moussę Diabego.

A trener ”Czeladników” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ahmeda Kutucu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Guido Burgstaller. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę. W 71. minucie Kai Havertz został zmieniony przez Nadiema Amiriego, a za Karima Bellarabiego wszedł na boisko Kevin Volland, co miało wzmocnić zespół Bayeru Leverkusen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Caligiuriego na Rabbiego Matondo.

W 81. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lucas Alario z Bayeru Leverkusen. Asystę przy bramce zanotował Charles Aranguiz.

Prawie natychmiast Benito Raman wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Czeladników”, strzelając gola w 82. minucie spotkania. Na siedem minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Lucas Alario z Bayeru Leverkusen.

W 87. minucie w jedenastce Schalke 04 doszło do zmiany. Mark Uth wszedł za Jonjoe'a Kennego. Zespołowi Schalke 04 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ”Aptekarz”.

Bastian Oczipka
43′ Wendell Nascimento Borges
Daniel Caligiuri29′ 78′
Charles Aranguiz
Amine Harit
Julian Baumgartlinger
Omar Mascarell González
71′ Kai Havertz
Weston McKennie
 15′, 81′ 83′ Lucas Nicolás Alario
Suat Serdar
60′ Leon Bailey Butler
Benito Raman  82′ 53′
79′ Karim Bellarabi
Juan Miranda González
71′ Nadiem Amiri
Levent Mercan
Kerem Demirbay
Ahmed Kutucu70′
Adrian Stanilewicz
Rabbi Matondo78′
60′ Moussa Diaby
Fabian Reese
Paulo Henrique Sampaio Filho
Steven Skrzybski
79′ Kevin Volland
Mark Uth87′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch ”Aptekarz”. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.