• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Liga niemiecka - 13. kolejka Bundesligi: VfL Wolfsburg - Werder Brema 2-3 (1-2)

W meczu 13. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna Vfl Wolfsburg przegrała z Werderem 2-3 (1-2). Mecz na VOLKSWAGEN ARENA obejrzało 26 012 widzów.

13. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-12-01 18:00 | Stadion: VOLKSWAGEN ARENA | Widzów: 26012 | Arbiter: R. Kampka
L. Bittencourt 39'

Zespół Werderu (”Zielono-Biali”) przed meczem zajmował 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Werderu w 13. minucie spotkania, gdy Milot Rashica strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Zespół Werderu niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 23 minuty, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Wout Weghorst. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Johna Brooksa.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 39. minucie Leonardo Bittencourt dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystował Ludwig Augustinsson.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Christianowi Großowi z Werderu. W tej samej minucie trener Vfl Wolfsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Josip Brekalo, a murawę opuścił Admir Mehmedi.

W 68. minucie arbiter ukarał kartką Yuyę Osakę, piłkarza gości. W 73. minucie Robin Knoche został zastąpiony przez Daniela Ginczka.

”Wilki” otrząsnęły się z chwilowego letargu. Ruszyły do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się William. Sytuację bramkową stworzył Josuha Guilavogui.

W następstwie utraty bramki trener ”Zielono-Białych” postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Philippa Bargfredego i na pole gry wprowadził napastnika Joshuę Sargenta, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie ”Zielono-Białych” doszło do zmiany. Claudio Pizarro wszedł za Yuyę Osakę. W 81. minucie sędzia przyznał kartkę Milotowi Rashice z jedenastki gości.

W 83. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Milot Rashica z Werderu. Asystę przy bramce zaliczył Maximilian Eggestein.

W 84. minucie João Victor został zmieniony przez Renata Steffena, co miało wzmocnić zespół Vfl Wolfsburg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Bittencourta na Michaela Langa. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Maximilianowi Arnoldowi i Milosowi Veljkovicowi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Theodor Gebre Selassie
 73′ William de Asevedo Furtado
Christian Groß60′
73′ Robin Knoche
Milos Veljkovic90′
Jérôme Roussillon
Leonardo Bittencourt  39′ 86′
90′ Maximilian Arnold
Milot Rashica  13′ (k.), 83′ 81′
Josuha Guilavogui
Philipp Bargfrede76′
60′ Admir Mehmedi
Maximilian Eggestein
84′ João Victor Santos Sa
Davy Klaassen
 36′ Wout Weghorst
Yuya Osako68′ 78′
Pavao Pervan
Stefanos Kapino
Kevin Mbabu
Marco Friedl
60′ Josip Brekalo
Johannes Eggestein
84′ Renato Steffen
Claudio Pizarro78′
73′ Daniel Ginczek
Joshua Thomas Sargent76′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast ”Zielono-Białym” pokazał cztery.