• 5 .VfL Wolfsburg (17 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Liga niemiecka - 13. kolejka Bundesligi: TSG Hoffenheim - Fortuna Düsseldorf 1-1 (1-0)

W meczu 13. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 30 listopada, jedenastka TSG Hoffenheim zremisowała z Fortuną Düsseldorf 1-1 (1-0). Mecz na PreZero Arena w Sinsheim obejrzało 25 427 widzów.

13. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-11-30 15:30 | Stadion: PreZero Arena | Widzów: 25427 | Arbiter: M. Petersen
TSG 1899 Hoffenheim
Düsseldorfer TuS Fortuna 1895
1
1
A. Kramarić 6'
R. Hennings 87'

Zespół Fortuny Düsseldorf przed meczem zajmował 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Andrej Kramarić. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Florian Grillitsch.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fortuna Düsseldorf: Rouwenowi Henningsowi w 24. i Bernardowi Tekpeteyowi w 26. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”).

Drugą połowę zespół Fortuny Düsseldorf rozpoczął w zmienionym składzie, za Jeana Zimmera wszedł Erik Thommy. W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stefana Poscha z TSG Hoffenheim, a w 55. minucie Kaana Ayhana z drużyny przeciwnej.

W 60. minucie Bernard Tekpetey zastąpił Dawida Kownackiego. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Rudego z ”Wieśniaki”, a w 84. minucie Markusa Suttnera z drużyny przeciwnej.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 87. minucie wynik ustalił Rouwen Hennings. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystował Alfredo Morales.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Andre Hoffmann
54′ Stefan Posch
Kasim Adams Nuhu
Kevin Vogt
Markus Suttner84′
86′ Florian Grillitsch
Alfredo Morales
67′ Sebastian Rudy
Marcel Sobottka64′
60′ Jürgen Locadia
Jean Zimmer46′
74′ Sargis Adamyan
Matthias Zimmermann
 6′ Andrej Kramarić
Nana Opoku Ampomah
74′ Dennis Geiger
Lewis Baker
Lukas Rupp
Oliver Fink
86′ Diadie Samassekou
Erik Thommy46′
60′ Ihlas Bebou
Dawid Kownacki60′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.