• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Liga niemiecka - 10. kolejka Bundesligi: Werder Brema - SC Freiburg 2-2 (1-1)

W pojedynku 10. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 2 listopada, zespół Werderu zremisował ze SC Freiburg 2-2 (1-1). Mecz na wohninvest WESERSTADION w Bremie obejrzało 41 000 widzów.

10. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-11-02 15:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Widzów: 41000 | Arbiter: C. Dingert
N. Petersen 28',90'

Zespół SC Freiburg bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Werderu (”Zielono-Biali”) w dziewiątej minucie spotkania, gdy Milot Rashica zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Yui Osaki.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nils Petersen.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leonarda Bittencourta, piłkarza gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Werderu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Theodor Gebre. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Milot Rashica.

W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christiana Guentera ze SC Freiburg, a w 64. minucie Nuriego Sahina z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Vincenzo Grifo został zastąpiony przez Mike Frantza. Między 75. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo później trener SC Freiburg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Hölera. Na boisko wszedł Kwon Chang-Hoon, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Werderu postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Milota Rashicę wszedł Sebastian Langkamp, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna ”Zielono-Białych” nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W 87. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Janik Haberer osłabiając drużynę SC Freiburg. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 79. minucie.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie SC Freiburg doszło do zmiany. Brandon Borrello wszedł za Rolanda Sallaiego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Nils Petersen po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-2. Asystę przy golu zanotował Christian Guenter.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Christian Guenter62′
 59′ Theodor Gebre Selassie
Dominique Heintz
Ömer Toprak
Robin Koch
83′ Milos Veljkovic
Philipp Lienhart
57′ Leonardo Bittencourt
Vincenzo Grifo64′
 9′ 86′ Milot Rashica
Janik Haberer79′ 87′
Maximilian Eggestein
Roland Sallai88′
Davy Klaassen
Jonathan Schmid
64′ 68′ Nuri Sahin
Nils Petersen  28′, 90′
72′ Yuya Osako
Gian-Luca Itter
86′ Sebastian Langkamp
Nico Schlotterbeck
68′ Philipp Bargfrede
Lino Tempelmann
72′ Joshua Thomas Sargent
Brandon Joel Gaetano Borrello88′

Piłkarze gości dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.