• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Liga niemiecka - 10. kolejka Bundesligi: RB Lipsk - 1. FSV Mainz 05 8-0 (5-0)

2 listopada na Red Bull Arena w Lipsku odbył się mecz 10. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami RB Lipsk i FSV Mainz 05. Pojedynek zakończył się zwycięstwem RB Lipsk 8-0. Na stadionie stawiło się 38 517 widzów.

10. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-11-02 15:30 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 38517 | Arbiter: G. Winkmann
N. Mukiele 50'

Jedenastka FSV Mainz 05 przed meczem zajmowała 13. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna RB Lipsk wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie Marcel Sabitzer dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Timo Werner.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RB Lipsk w 30. minucie spotkania, gdy Timo Werner strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Christophera Nkunku.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 35. minucie wynik na 3-0 podwyższył Christopher Nkunku. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Timo Werner.

Prawie natychmiast Marcel Halstenberg wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Yussuf Yurary.

W 39. minucie Ádám Szalai zastąpił Dannego Latzę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RB Lipsk w 44. minucie spotkania, gdy Yussuf Yurary zdobył piątą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na drugą połowę drużyna RB Lipsk wyszła w zmienionym składzie, za Konrada Laimera wszedł Amadou Haidara.

W 48. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Timo Werner z RB Lipsk. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Christopher Nkunku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RB Lipsk w 50. minucie spotkania, gdy Nordi Mukiele strzelił siódmego gola. Asystę przy bramce po raz trzeci zanotował Timo Werner.

W 52. minucie Dayotchanculle Upamecano został zmieniony przez Ethana Ampadu, a za Marcela Sabitzera wszedł na boisko Matheus Cunha, co miało wzmocnić drużynę RB Lipsk. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pierre'a Malonga na Daniela Brosinskiego w 54. minucie oraz Jeana-Paula Boëtiusa na Karima Onisiwę w tej samej minucie. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Ronaëlowi Pierre'owi-Gabrielowi z FSV Mainz 05. Była to 84. minuta spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku Timo Werner hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 8-0. Sytuację bramkową stworzył Lukas Klostermann.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 8-0.

Robin Zentner
 38′ Marcel Halstenberg
Alexander Hack
Lukas Klostermann
Aarón Martín Caricol
 50′ Nordi Mukiele Mulere
Ronaël Julien Pierre-Gabriel84′
52′ Dayotchanculle Upamecano
Jeremiah St. Juste
Diego Demme
Ridle Bote Baku
46′ Konrad Laimer
Jean-Paul Boëtius74′
 35′ Christopher Nkunku
Pierre Kunde Malong54′
 5′ 62′ Marcel Sabitzer
Levin Mete Öztunali
 44′ Yussuf Yurary Poulsen
Robin Quaison
 30′, 48′, 87′ Timo Werner
Ádám Szalai39′
Yvon Landry Mvogo
Florian Müller
52′ Ethan Ampadu
Daniel Brosinski54′
46′ Amadou Haidara
Leandro Barreiro Martins
Stefan Ilsanker
Edimilson Fernandes
Kevin Kampl
Danny Latza39′
62′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Alexandru Iulian Maxim
Emil Forsberg
Taiwo Michael Awoniyi

Jonathan Michael Burkardt

Karim Onisiwo74′

Zespół RB Lipsk był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy RB Lipsk żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.