• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Liga niemiecka - 10. kolejka Bundesligi: 1. FC Union Berlin - Hertha Berlin 1-0 (0-0)

2 listopada na Stadionie An der Alten Försterei odbył się pojedynek 10. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FC Union Berlin i Herthy Berlin. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Union Berlin 1-0. Na stadionie zasiadło 22 012 widzów.

10. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-11-02 18:30 | Stadion: Stadion An der Alten Försterei | Widzów: 22012 | Arbiter: D. Aytekin
1. FC Union Berlin
Hertha Berlin
1
0
S. Polter 87'

Jedenastka FC Union Berlin przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna FC Union Berlin rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mariusa Bültera wszedł Joshua Mees. Także zespół Herthy Berlin wyszedł w zmienionym składzie, za Pera Skjelbreda wszedł Eduard Löwen. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kevena Schlotterbecka z FC Union Berlin, a w 69. minucie Angę Boyatę z drużyny przeciwnej.

W 76. minucie Sebastian Andersson został zastąpiony przez Sebastiana Poltera. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Herthy Berlin doszło do zmiany. Salomon Kalou wszedł za Vedada Ibiszevicia.

Jedyną bramkę meczu dla FC Union Berlin zdobył z karnego Sebastian Polter w 87. minucie. Chwilę później trener Herthy Berlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Davie Selke, a murawę opuścił Maximilian Mittelstädt.

Chwilę później trener FC Union Berlin postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za napastnika Marcusa Ingvartsena wszedł Julian Ryerson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FC Union Berlin utrzymać prowadzenie.

Lukas Klünter
61′ Keven Schlotterbeck
Maximilian Mittelstädt89′
Neven Subotić
Niklas Stark
Christopher Trimmel
Javairô Dilrosun
46′ Marius Bülter
Marko Grujić
Robert Andrich
Per Ciljan Skjelbred46′
Christian Gentner
Dodi Lukébakio
90′ Marcus Ingvartsen
Vedad Ibiszević78′
76′ Sebastian Andersson
Marius Wolf
Moritz Nicolas
Thomas Kraft
Nicolai Rapp
Marvin Plattenhardt
90′ Julian Ryerson
Karim Rekik
Felix Kroos
Jordan Torunarigha
46′ Joshua Mees
Ondrej Duda
Manuel Schmiedebach
Salomon Kalou78′
Sheraldo Becker
Mathew Allan Leckie
76′  87′ (k.) Sebastian Polter
Eduard Löwen46′
Anthony Ujah
Davie Selke89′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.