• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Liga niemiecka - 1. kolejka Bundesligi: Werder Brema - Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 1-3 (0-1)

17 sierpnia na wohninvest WESERSTADION w Bremie odbyło się starcie 1. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Werderu i Fortuny Düsseldorf. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fortuny Düsseldorf 3-1. Mecz obejrzało 42 100 widzów.

1. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-08-17 15:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Widzów: 42100 | Arbiter: F. Zwayer
K. Ayhan 64'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fortuna Düsseldorf: Kenanowi Karamanowi w 17. i Erikowi Thommemu w 28. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rouwen Hennings wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortuny Düsseldorf, zdobywając bramkę w 36. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kenan Karaman.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fortuny Düsseldorf.

Zawodnicy gospodarzy (”Zielono-Biali”) odpowiedzieli strzeleniem gola. W 47. minucie Johannes Eggestein wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zaliczył Milot Rashica.

Szybko po stracie gola jedenastka gości znów objęła prowadzenie. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Kenan Karaman. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Erik Thommy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Fortuny Düsseldorf, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie wynik na 1-3 podwyższył Kaan Ayhan. Bramka padła po podaniu Erika Thommego.

W 65. minucie Milot Rashica został zmieniony przez Niclasa Füllkruga. Między 68. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fortuny Düsseldorf: Kenan Karaman, Erik Thommy, Rouwen Hennings, na ich miejsce weszli: Marcel Sobottka, Thomas Pledl, Oliver Fink. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Friedla, Ömera Topraka zajęli: Claudio Pizarro, Joshua Sargent. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Zack Steffen
71′ Marco Friedl
Kaan Ayhan  64′
Theodor Gebre Selassie
Niko Gießelmann
Niklas Moisander
Andre Hoffmann
82′ Ömer Toprak
Markus Suttner
65′ Milot Rashica
Matthias Zimmermann
 47′ Johannes Eggestein
Shinta Karl Appelkamp
65′ Niclas Füllkrug
Oliver Fink86′
Martin Harnik
Kelvin Ofori
71′ Claudio Pizarro
Thomas Pledl76′
82′ Joshua Thomas Sargent
Marcel Sobottka68′

Bernard Tekpetey

Przewaga zespołu Werderu w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał ”Zielono-Białych” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.