• 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Liga niemiecka - 1. kolejka Bundesligi: VfL Wolfsburg - Bayer 04 Leverkusen 0-0

20 września na VOLKSWAGEN ARENA odbył się mecz 1. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Vfl Wolfsburg i Bayeru Leverkusen. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 500 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

1. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-09-20 18:00 | Stadion: VOLKSWAGEN ARENA | Widzów: 500 | Arbiter: S. Jablonski
VfL Wolfsburg
Bayer 04 Leverkusen
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków zespół Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) wygrał 22 razy i zanotował 18 porażek oraz siedem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Charles'a Aranguiza z Bayeru Leverkusen, a w 43. minucie Xavera Schlagera z drużyny przeciwnej.

W 63. minucie Kerem Demirbay zastąpił Nadiema Amiriego. W tej samej minucie trener Bayeru Leverkusen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Alaria. Na boisko wszedł Patrik Schick, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 69. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Vfl Wolfsburg: Admir Mehmedi, Jérôme Roussillon, João Victor, na ich miejsce weszli: Felix Klaus, Paulo Otávio, Yannick Gerhardt. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daleya Sinkgravena, Floriana Wirtza, Karima Bellarabiego zajęli: Wendell, Julian Baumgartlinger, Joel Pohjanpalo. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Julian Baumgartlinger z Bayeru Leverkusen.

Sven Bender
69′ Jérôme Roussillon
Daley Sinkgraven76′
Josip Brekalo
Edmond Fayçal Tapsoba
Renato Steffen
Charles Aranguiz33′
78′ João Victor Santos Sa
Kerem Demirbay63′
Maximilian Arnold
Florian Wirtz85′
69′ Admir Mehmedi
Lucas Nicolás Alario63′
43′ Xaver Schlager
Karim Bellarabi85′
Wout Weghorst
Moussa Diaby
Pavao Pervan
Niklas Lomb
69′ Paulo Otavio Rosa Silva
Aleksandar Dragovic
Tim Siersleben
Wendell Nascimento Borges76′
78′ Yannick Gerhardt
Jonathan Tah
69′ Felix Klaus
Patrik Schick63′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Bayeru Leverkusen w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.