• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Liga niemiecka - 1. kolejka Bundesligi: SC Freiburg - 1. FSV Mainz 05 3-0 (0-0)

17 sierpnia na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim odbyło się starcie 1. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami SC Freiburg i FSV Mainz 05. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SC Freiburg 3-0. Mecz obejrzało 24 000 widzów.

1. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-08-17 15:30 | Stadion: Schwarzwald-Stadion | Widzów: 24000 | Arbiter: R. Hartmann
L. Waldschmidt 87'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki zespół FSV Mainz 05 wygrał 14 razy i zanotował 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FSV Mainz 05.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie Jérôme Gondorf został zastąpiony przez Mike Frantza. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Philippowi Lienhartowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 65. minucie Brandon Borrello został zmieniony przez Lucasa Hölera, co miało wzmocnić jedenastkę SC Freiburg. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ridle'a Baku na Levina Öztunalego w 71. minucie oraz Jeremiaha St. Justego na Alexandra Hacka w tej samej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SC Freiburg w 81. minucie spotkania, gdy Lucas Höler zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Nils Petersen.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna SC Freiburg, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie wynik na 2-0 podwyższył Jonathan Schmid. Przy strzeleniu gola pomagał Lucas Höler.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole FSV Mainz 05 doszło do zmiany. Taiwo Awoniyi wszedł za Edimilsona Fernandesa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Freiburg w 87. minucie spotkania, gdy Gian-Luca Waldschmidt zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 89. minucie w zespole SC Freiburg doszło do zmiany. Amir Abrashi wszedł za Giana-Lucę Waldschmidta.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Aarón Martín Caricol
62′ Philipp Lienhart
Moussa Niakhate
Nico Schlotterbeck
Jeremiah St. Juste11′ 80′
60′ Jérôme Gondorf
Ridle Bote Baku71′
Nicolas Höfler
Jean-Paul Boëtius
 83′ Jonathan Schmid
Edimilson Fernandes34′ 85′
 87′ (k.) 89′ Gian-Luca Waldschmidt
Danny Latza29′
Nils Petersen
Karim Onisiwo
65′ Brandon Joel Gaetano Borrello
Robin Quaison
Niclas Thiede
Robin Zentner
Dominique Heintz
Alexander Hack80′
89′ Amir Abrashi
Ronaël Julien Pierre-Gabriel
60′ Mike Frantz
Levin Mete Öztunali71′
65′  81′ Lucas Höler
Taiwo Michael Awoniyi85′

Jonathan Michael Burkardt

Drużyna FSV Mainz 05 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FSV Mainz 05 przyznał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.