• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 1. kolejka Bundesligi: Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 8-0 (3-0)

W meczu 1. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 18 września, drużyna Bayernu Monachium wysoko wygrała ze Schalke 04 8-0 (3-0). Spotkanie odbyło się na Allianz Arena w Monachium.

J. Musiala 81'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry. Przy strzeleniu gola pomógł Joshua Kimmich.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) w 19. minucie spotkania, gdy Leon Goretzka zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Thomas Mueller.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ozan Kabak z ”Czeladników”. Była to 30. minuta starcia. W 30. minucie Suat Serdar zastąpił Alessandra Schöpfa.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Bawarczyków” w 31. minucie spotkania, gdy Robert Lewandowski strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Serge Gnabry z Bayernu Monachium. Asystę przy golu zaliczył Leroy Sané.

W 51. minucie w jedenastce ”Bawarczyków” doszło do zmiany. Corentin Tolisso wszedł za Leona Goretzkę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie Serge Gnabry hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 5-0. Bramka padła po podaniu Leroya Sanégo.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Joshui Kimmichowi z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie w drużynie Schalke 04 doszło do zmiany. Benito Raman wszedł za Rabbiego Matondo.

Niedługo później Thomas Mueller wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Bawarczyków”, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Robert Lewandowski.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu Monachium w 71. minucie spotkania, gdy Leroy Sané strzelił siódmego gola. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystował Joshua Kimmich.

Między 72. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bayernu Monachium: Leroy Sané, Serge Gnabry, Jerome Boateng, na ich miejsce weszli: Mickaël Cuisance, Jamal Musiala, Chris Richards. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Amine Harit, Gonçala Paciêncii zajęli: Timo Becker, Steven Skrzybski.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu Monachium w 81. minucie spotkania, gdy Jamal Musiala zdobył ósmą bramkę. Asystę przy golu ponownie zanotował Robert Lewandowski.

W 82. minucie arbiter pokazał kartkę Benjaminowi Stamboulemu, zawodnikowi gości. W tej samej minucie w jedenastce Bayernu Monachium doszło do zmiany. Joshua Zirkzee wszedł za Thomasa Muellera. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 8-0.

Ralf Faehrmann
73′ Jerome Boateng
Nabil Bentaleb
 19′ 51′ Leon Goretzka
Amine Harit79′
65′ Joshua Kimmich
Sebastian Rudy
 31′ (k.) Robert Lewandowski
Suat Serdar30′
 4′, 47′, 59′ 72′ Serge Gnabry
Mark Uth
 69′ 82′ Thomas Mueller
Gonçalo Mendes Paciencia79′
 71′ 72′ Leroy Sané
Hamza Mendyl
73′ Chris Richards
Malick Thiaw
72′ Mickaël Cuisance
Alessandro Schöpf30′
Aginaga Javi Martinez
Vedad Ibiszević
72′  81′ Jamal Musiala
Ahmed Kutucu
51′ Corentin Tolisso
Benito Raman65′
82′ Joshua Zirkzee
Steven Skrzybski79′

Drużyna Bayernu Monachium zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Piłkarze Bayernu Monachium obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Schalke 04 dokonała czterech zmian.