• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Liga niemiecka - 1. kolejka Bundesligi: Bayer 04 Leverkusen - SC Paderborn 07 3-2 (2-2)

W meczu 1. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 17 sierpnia, drużyna Bayeru Leverkusen zwyciężyła ze SC Paderborn 3-2 (2-2). Mecz na Bayarena obejrzało 26 208 widzów.

S. Mamba 25'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) otworzyli wynik. W 10. minucie bramkę zdobył Leon Bailey. Przy zdobyciu bramki pomagał Kevin Volland.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Sven Michel.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 19. minucie Kai Havertz dał prowadzenie swojej drużynie. W zdobyciu bramki pomógł Julian Baumgartlinger.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Wendell z zespołu gospodarzy. Była to 25. minuta pojedynku.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 25. minucie gola wyrównującego strzelił Streli Mamba.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Na drugą połowę jedenastka Bayeru Leverkusen wyszła w zmienionym składzie, za Larsa Bendera wszedł Aleksandar Dragovic. W 61. minucie za Strelego Mambę wszedł Cauly.

W 62. minucie kartkę dostał Aleksandar Dragovic, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie w zespole Bayeru Leverkusen doszło do zmiany. Karim Bellarabi wszedł za Juliana Baumgartlingera.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Bayeru Leverkusen przyniosły efekt bramkowy. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Kevin Volland. Asystę przy bramce zanotował Wendell.

W 70. minucie Kai Pröger został zmieniony przez Gerrita Holtmanna, a za Mohameda Drägera wszedł na boisko Ben Zolinski, co miało wzmocnić jedenastkę SC Paderborn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leona Baileya na Lucasa Alaria. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Jannik Huth
46′ Lars Bender
Jamilu Collins
Sven Bender
Uwe Hünemeier
25′ Wendell Nascimento Borges
Christian Strohdiek
Jonathan Tah
Christopher Antwi-Adjej
 19′ Kai Havertz
Mohamed Dräger84′
Kerem Demirbay
Klaus Gjasula
Charles Aranguiz
Kai Pröger70′
62′ Julian Baumgartlinger
Sebastian Vasiliadis
 69′ Kevin Volland
Streli Mamba  25′ 61′
 10′ 88′ Leon Bailey Butler
Sven Michel  15′
Ramazan Özcan
Michael Ratajczak
46′ 62′ Aleksandar Dragovic
Rifet Kapič
88′ Lucas Nicolás Alario
Cauly Oliveira Souza61′
62′ Karim Bellarabi
Ben Zolinski84′
Moussa Diaby
Marlon Ritter
Paulo Henrique Sampaio Filho
Khiry Shelton

Drużyna Bayeru Leverkusen była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał zawodników SC Paderborn żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.