Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (31 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (30 pkt.)
  • 3 .SC Freiburg (22 pkt.)
  • 4 .Bayer 04 Leverkusen (21 pkt.)
  • 5 .TSG 1899 Hoffenheim (20 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

Lewandowski zostanie w Bayernie. Kovacz nie zgadza się na transfer

Trener Bayernu Monachium Niko Kovacz spotkał się w cztery oczy z Robertem Lewandowskim. Z Polakiem rozmawiał też szef klubu Uli Hoeness. "Sport Bild" podaje, że "Lewy" nie ma szans na transfer do innego klubu.

Kovacz poinformował, że Lewandowski dostał zakaz transferu. "Robert wie, jakie mam o nim zdanie i czego od niego oczekuję" - powiedział chorwacki szkoleniowiec dziennikowi "Sport Bild".

Według dziennikarzy gazety Kovacz odbył w ubiegłym tygodniu rozmowę z polskim napastnikiem w cztery oczy.

"Klub zdaje sobie sprawę z jakości, jaką on posiada. Jest z całą pewnością w trójce najlepszych piłkarzy świata na tej pozycji. Dlatego na pewno go nie oddamy. Tak powiedziałem mu w naszej rozmowie, a on to zaakceptował, co mnie bardzo cieszy" - relacjonował Kovacz.

Reklama

Piłkarze i trener Bayernu spotkali się na uroczystej kolacji z prezesem klubu Hoenessem. Miał on poświęcić wiele uwagi Lewandowskiemu - twierdzą niemieckie media. Wygląda na to, że sprawa pozostania "Lewego" w Bayernie jest przesądzona.

Od kilku miesięcy spekulowano na temat transferu Polaka do Realu Madryt, a ostatnio mowa była także o Manchesterze United czy Chelsea Londyn.

Ostatecznie jednak wygląda na to, że trzykrotny król strzelców Bundesligi pozostanie w Monachium. Tym bardziej że Kovacz, który jeszcze w minionym sezonie prowadził Eintracht Frankfurt, wykluczył ściągnięcie do Bayernu byłego podopiecznego, rodaka i wicemistrza świata Ante Rebicia, który również jest napastnikiem.

"Ante ma wspaniałą osobowość i jest znakomitym piłkarzem, który bardzo rozwinął się przez ostatnie lata we Frankfurcie i w reprezentacji Chorwacji. Kiedy patrzy się jednak na naszą kadrę, można zauważyć, że na tej pozycji dysponujemy bardzo dużą jakością. Dlatego zatrudnienie Ante Rebicia nie miałoby sensu" - wyjaśnił.

Umowa Lewandowskiego z Bayernem obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Sprawdź terminarz Bundesligi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama