• 6 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)

Lewandowski trafi do Księgi Rekordów Guinnessa

Tego jeszcze nie było! Robert Lewandowski ma trafić do Księgi Rekordów Guinnessa. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał nominację w kilku kategoriach.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

O sprawie poinformował niemiecki "Bild".

Lewandowski jest ostatnio w niesamowitej formie w reprezentacji Polski, z którą wywalczył awans na Euro, i z Bayernem Monachium, dla którego strzelił w tym sezonie Bundesligi już 12 goli.

Wpis do Księgi Guinnessa związany jest z pamiętnym, wrześniowym meczem Bayernu z Wolfsburgiem, w którym "Lewy" zdobył pięć bramek w niespełna dziewięć minut, mimo że zagrał tylko 45 minut. Bayern wygrał tamten mecz 5-1.

Według "Bilda", Lewandowski zostanie wpisany do słynnej księgi aż w czterech kategoriach. Wszystko dzięki jednemu meczowi.

Polak zostanie doceniony za to, że zdobył w najkrótszym czasie trzy, cztery, a także pięć bramek.

Wyróżnienie zostanie przyznane Lewandowskiemu również za to, że zaczynając mecz w roli rezerwowego, zdobył najwięcej bramek po wejściu na boisko.

Nasz napastnik z 12 bramkami przewodzi strzelcom Bundesligi. Z 13 golami w reprezentacji Polski został właśnie królem strzelców, zwycięskich dla nas, eliminacji Euro 2016.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Bayern Monachium | reprezentacja Polski