Kuriozalny gol, Bayern powiększył przewagę w Bundeslidze

Bayern Monachium pokonał VfB Stuttgart 2-0 w wyjazdowym meczu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Niemiec i powiększył przewagę nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen do 11 punktów.

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Bayern objął prowadzenie po koszmarnym błędzie Cristiana Molinaro. Obrońca gospodarzy w 50. minucie zamiast podać piłkę do bramkarza, wyłożył ją na czystą pozycję rywalowi i Mario Mandżukić nie mógł zmarnować takiej okazji.

Chorwat zaliczył także asystę przy golu na 2-0. Popędził z piłką na prawym skrzydle i dośrodkował przed bramkę do Thomasa Muellera, a ten wykorzystał bierność obrońców i z bliska trafił do siatki.

Wcześniej, bo w 58. minucie, Bayern domagał się podyktowania rzutu karnego po tym, jak Toni Kroos został staranowany w polu karnym przez rywala, ale arbiter zamiast wskazać na 11. metr, ukarał protestującego piłkarza Bayernu żółtą kartką.

W pierwszym niedzielnym meczu Hamburger SV pokonał Werder Brema 3-2. Werder objął prowadzenie w 9. minucie, ale gospodarze odpowiedzieli trzema golami. Na 3-1 podwyższył były napastnik Lecha Poznań Artjom Rudniew. Goście zdobyli kontaktowego gola w 54. minucie po strzale Sokratisa Papastathopoulosa i fatalnej interwencji René Adlera.

Przyjezdni kończyli mecz w dziewięciu po czerwonych kartkach Clemensa Fritza (80. minuta) i Marko Arnautovicia (90. minuta).

Bayern prowadzi w tabeli z 48 punktami. Bayer ma ich 37, a trzecia w tabeli Borussia Dortmund - 36. Bayer bezbramkowo zremisował w tej kolejce z SC Freiburg, a Borussia wygrała z 1. FC Nuernberg 3-0. Dwie bramki dla zespołu Juergena Kloppa zdobył kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, trzecią dołożył Robert Lewandowski.