• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Krzysztof Piątek kontuzjowany. Hertha tym razem triumfuje

Schalke 04 Gelsenkirchen przegrało 1-2 z Herthą Berlin w zaległym meczu 31. kolejki Bundesligi. Krzysztof Piątek opuścił murawę z kontuzją w 58. minucie spotkania. Jego zespół dzięki kompletowi punktów ucieka znad strefy spadkowej.

J. Ngankam 73'

Zamykająca tabelę ekipa Schalke z Bundesligą pożegnała się już przed trzema tygodniami. Kolejne potyczki o stawkę to tylko przedłużona agonia zasłużonego klubu.

O przetrwanie wciąż walczy natomiast Hertha, pozostająca od siedmiu spotkań niepokonana. Bliskość strefy spadkowej sprawia, że berlińczycy nie mogą sobie pozwolić na potknięcie. Komplet punktów wywalczony w Gelsenkirchen może okazać się dla nich bezcenny.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Wynik spotkania bardzo szybko otworzyli gospodarze. Piłkę przed polem karnym otrzymał Amine Harit, z ogromną dynamiką wpadł z nią w "szesnastkę" i mierzonym strzałem umieścił ją tuż przy słupku.

Na odpowiedź Herthy nie czekaliśmy nawet kwadrans. Centrę z rzutu wolnego uderzeniem głową sprzed pola bramkowego wykończył Dedryck Boyata.

Krzysztof Piątek kontuzjowany

W 26. minucie piłkę do siatki skierował również Krzysztof Piątek, ale arbiter słusznie bramki nie uznał. Polak znajdował się bezdyskusyjnie na pozycji spalonej. W światło bramki trafił również krótko po zmianie stron, tyle że jego kąśliwy strzał głową z trudem wybronił Ralf Faehrmann.

Zaraz potem szkoleniowiec stołecznej ekipy, Pal Dardai, dokonał potrójnej zmiany. Jednym z zawodników, którzy opuścili murawę, był Piątek. Wyraźnie utykał przez kilka minut i nie był w stanie kontynuować gry. W czwartek Polak przejdzie szczegółowe badania.

W 63. minucie bliski zdobycia drugiej bramki dla gości był Boyata, ale po jego kolejnym strzale głową piłka trafiła w słupek.

Hertha ostatecznie dopięła swego. W 74. minucie do siatki Schalke trafił Jessic Ngankam - ten, który zastąpił na placu gry Piątka. Mimo asysty trzech rywali huknął z pola karnego nie do obrony i było 1-2!

Berlińczycy kończyli mecz w osłabieniu, bowiem po drugiej żółtej kartce w 88. minucie z boiska wyproszony został Dodi Lukebakio. Gospodarze nie byli już jednak w stanie doprowadzić do wyrównania.

Schalke 04 - Hertha Berlin 1-2 (1-1)

Bramki: 1-0 Harit (6.), 1-1 Boyata (19.), 1-2 Ngankam (74.)

Alexander Schwolow
54′ Shkodran Mustafi
Peter Pekarik
Bastian Oczipka
Anga Dedryck Boyata  18′ 68′
Salif Sané
Omar Federico Alderete Fernández
89′ Timo Becker
Marvin Plattenhardt
77′ Blendi Idrizi
Vladimir Darida50′ 58′
 6′ 43′ Amine Harit
Mathew Allan Leckie58′
68′ Sead Kolaszinać
Nemanja Radonjić89′
Florian Flick
Lucas Simon Pierre Tousart
77′ Klaas-Jan Huntelaar
Santiago Lionel Ascacíbar58′
89′ Gonçalo Mendes Paciencia
Eduard Löwen
77′ Benito Raman
Jonas Michelbrink76′ 90′
77′ Steven Skrzybski