Reklama

Reklama

Koronawirus w Bundeslidze. Borussia Moenchengladbach poradziła sobie z pustymi trybunami

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed klubami w dobie koronawirusa, jest urozmaicenie obrazu transmisji telewizyjnych. Puste trybuny, brak tłumów kibiców i głośnych śpiewów powodują, że spotkania stają się bardziej "sparingowe". Borussia Moenchengladbach pokazuje, jak można to zmienić!

Założenia akcji klubu są bardzo proste i w jednym zdaniu streścił je dyrektor sportowy Borussii Max Eberl: - Piłka nożna bez kibiców to nie to samo. Klub z Bundesligi umożliwił swoim fanom możliwość "pojawienia się" na stadionie, pomimo obowiązującego zakazu gromadzenia się. 

Borussia rozpoczęła niedawno akcję instalacji kartonów z realistycznie wyglądającymi podobiznami kibiców! Do tej pory zamontowano kilkanaście tysięcy wizerunków, które nieco ubarwiają trybuny stadionu.

W sobotnim meczu "wsparcie" fanów na niewiele się zdało, bo Borussia przegrała u siebie 1-3 z Bayerem Leverkusen.

Reklama

Za wykonania odpowiada "Fanprojekt Moenchengladbach", a swój wizerunek może zdobyć każdy, kto zapłaci 19 euro. Do czwartku wyprodukowano 13 tysięcy kartonów, a kolejne kilkanaście tysięcy jest w produkcji. 

- To naprawdę wspaniała akcja, która może stworzyć atmosferę na trybunach - dodał Eberl. 

Zobacz więcej doniesień o Bundeslidze

"Nowi" kibice Borussii zadebiutowali podczas spotkania z Bayerem Leverekusen.

O pomyśle w samych superlatywach wypowiadali się również m.in. byli piłkarze. Artur Wichniarek stwierdził, że dzięki temu piłkarze mogą czuć wsparcie fanów, pomimo "dziwnych czasów". 

Inne kluby piłkarskie również próbują wprowadzić podobne rozwiązania na swoich stadionach. W Polsce akcję wyprodukowania kartonów z wizerunkami kibiców rozpoczął Łódzki Klub Sportowy. 

O krok dalej poszli działacze FC Seulu, którzy zamontowali na trybunach... dmuchane lalki. Był to element kampanii reklamowej ich producenta, który uważany jest za fana klubu. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ!

Kibicom o wiele bardziej do gustu przypadł jednak pomysł Borussii.

Póki co bardzo ciężko przewidzieć kiedy mecze będą mogły odbywać się z udziałem publiczności.

Kluby na pewno będą szukały możliwości zapełnienia trybun na różne sposoby.

Z niecierpliwością czekamy, aż nadejdzie ten moment, ale póki co trzeba docenić pomysłowość działaczy Borussii Moenchengladbach. 

Zobacz tabelę Bundesligi!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL