Reklama

Reklama

​Klopp w obronie Lewandowskiego. Czy Borussii grozi strajk Polaka?

Na razie Juergen Klopp - trener Borussii Dortmund nie obraził się na ostre pod adresem klubu wypowiedzi Roberta Lewandowskiego. Niemieckie media zastanawiają się, czy Borussii grozi strajk Polaka!

Trener Borussii Dortmund Juergen Klopp nie ulega drobnym prowokacjom i uszczypliwościom, jakie w stosunku do Roberta Lewandowskiego stosuje "Bild".

Niemiecka bulwarówka, skomentowała ostatnio słowa Lewandowskiego: "Wykorzystuje każdą szansę, by dokopać Borussii".

Klopp, zapytany przez dziennikarzy o reakcję na wypowiedzi Roberta, który czuje się oszukany przez władze BVB, a użycie słowa "oszustwo" zdumiało Niemców, odparł (cytat za stroną Nachrihten.tv):

"Dla mnie to, co Robert robi jest o tysiąc razy ważniejsze od tego, co mówi" - powiedział Klopp, który szykuje zespół na sobotnie starcie w ramach I rundy Pucharu Niemiec przeciw występującemu w Regionallidze SV Wilhelmshaven.

Reklama

- Liczę na to, że sytuację (wokół Roberta) będziemy wyjaśniać w ciągu następnych dni - dodał trener Borussii. Zaznaczył też, że owo wyjaśnianie nastąpi w zaciszu klubowych gabinetów, a nie na łamach gazet.

- Wszystkie te procesy powinny przebiegać bezproblemowo. Jeśli będzie działo się inaczej, będę musiał w końcu powiedzieć coś na ten temat - na pewno zareaguję - powiedział Klopp.

Niemcy są wstrząśnięci i nadal cytują słowa wypowiedziane przez Roberta dla "Faktu": "Czuję się oszukany przez Borussię".

Choć padły one w autoryzowanym wywiadzie, nie wszyscy im dowierzają.

"Z tego, co mi wiadomo, Robert Lewandowski wyraził się inaczej, niż zostało to opublikowane" - powiedział w Nachrihten Ulf Baranowsky - dyrektor zarządzający Związku Zawodowego Piłkarzy, który dodał, że spór na linii Borussia - Lewandowski z pewnością "nie ma podłoża prawnego" i dlatego nie spodziewa się strajku Polaka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL