Reklama

Reklama

"Kicker": Arkadiusz Milik kosztował 3,5 mln euro

Według prestiżowego niemieckiego magazynu "Kicker" Arkadiusz Milik, który w poniedziałek podpisał kontrakt z Bayerem Leverkusen kosztował 3,5 mln euro. Wcześniej w polskich mediach pojawiała się kwota 2,6 mln euro, jaką miał zainkasować Górnik Zabrze.

Milik w poniedziałek podpisał 5,5 letni kontrakt, wiążąc się z wiceliderem niemieckiej ekstraklasy do końca czerwca 2018 roku.

- Musieliśmy sprzedać zawodnika z powodów ekonomicznych. Ale teraz, po wszystkim, jestem zadowolony. Piłkarz również. Negocjacje trochę trwały, jednak to normalne - mówił po sprzedaniu swojego zawodnika prezes Górnika Zabrze Artur Jankowski.

Żadna ze stron zdradziła oficjalnie kwoty transferu. Polskie media zgodnie podały sumę 2,6 mln euro. Jednak zazwyczaj dobrze poinformowany magazyn "Kicker" uważa, że jest to 3,5 mln euro. To ustawiłoby transfer 18-letniego pomocnika w czołówce rankingu najdroższych piłkarzy sprzedanych z polskiej ligi.

Reklama

Do tej pory rekordowym transferem z polskiej ligi jest sprzedaż Adriana Mierzejewskiego z Polonii Warszawa do Trabzonsporu za 5,25 mln euro w czerwcu 2011 roku. Wcześniej rekordzistą był Robert Lewandowski, za którego Borussia Dortmund zapłaciła Lechowi Poznań 4,5 mln euro rok wcześniej.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Bundesligi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy