Reklama

Reklama

Kibice Bayernu wściekli. "To absurdalne i niezrozumiałe"

Ostatnia kolejka tegorocznego sezonu Bundesligi będzie szczególna dla Bayernu Monachium. Choć zespół jest już pewny mistrzostwa Niemiec, mecz przeciwko Augsburgowi będzie pożegnaniem kilku klubowych legend Davida Alaby, Jerome'a Boatenga i Javiego Martineza, a także odchodzących Miroslava Klose i przede wszystkim Hansiego Flicka, trenera, który osiągnął z Bayernem niemal wszystko. Jakby tego było mało, Robert Lewandowski ma szansę pobić rekord Gerda Muellera i przekroczyć magiczną barierę 40 bramek w jednym sezonie. Niestety, to wszystko będzie się działo przy obecności ledwie 250 fanów, co wywołuje wściekłość kibiców z Bawarii.

Na ostatni mecz tego sezonu zostanie wpuszczonych ledwie 250 kibiców. Klub zapowiedział, że bilety zostaną rozdysponowane pomiędzy pracowników służby zdrowia, którzy znajdowali się na pierwszej linii walki z pandemią. I o ile to nie budzi niczyich zastrzeżeń, o tyle liczba fanów uprawnionych do oglądania tak ważnego w końcu spotkania jest nie do zaakceptowana dla klubu kibica Bayernu.

- Wpuszczenie tylko 250 kibiców na stadion, który może pomieścić 75 tysięcy to jakiś absurd - grzmiał na łamach "Bilda" szef klubu kibica Bernd Hofmann. - Nie wpuszczono nas na stadiony od ponad roku. O ile wiem, klub opracował koncepcję, jak bezpiecznie wpuścić fanów. Teraz, moim zdaniem, możemy czuć się oszukani przez nasz rząd - dodał.

Wygląda jednak na to, że mimo głośnego sprzeciwu, nic nie da się z tym zrobić. Hofmann podkreśla, że w ten sposób wielkie święto dla Bayernu zostanie zepsute. - Tak mała liczba widzów sprawia, że nie ma mowy o godnym pożegnaniu legend. To dla mnie absurdalne i niezrozumiałe - stwierdził szef kibiców Bayernu.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL