Reklama

Reklama

Karl-Heinz Rummenigge: Guardiola jest genialny

"Widziałem już wielu szkoleniowców, ale ten jest nadzwyczajny" - powiedział prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge o Pepie Guardioli. "On jest dla nas darem niebios" - skomplementował trenera piłkarskiego mistrza Niemiec.

"Ten człowiek jest genialny. Widziałem już wielu szkoleniowców, ale ten jest nadzwyczajny. Jest darem niebios" - podkreślił Rummenigge. Guardiola spotyka się nieraz z głosami krytyki, jakoby nie potrafił wykorzystać w pełni potencjału piłkarzy Bayernu.

Prezes Bawarczyków pod koniec lipca zapewnił z kolei, że klub na pewno nie zwolni mającego kontrakt do końca czerwca 2016 roku Hiszpana.

"Podtrzymuję to, co wtedy powiedziałem. Nic się w tym względzie nie zmieniło. Pep nie jest typem kogoś, kto wiąże się długoterminowymi kontraktami, rozumiem to. W zachodnio-południowej części Europy żyje się teraźniejszością. Jeśli jednak coś się sprawdza, to tak powinno pozostać. Także po 2016 roku" - zaznaczył w opublikowanej w środę rozmowie z dziennikarzem "Sport Bild".

Reklama

Zastrzegł przy tym jednak, że na razie za wcześnie na rozmowy o przedłużeniu umowy z 43-letnim trenerem.

"Nie ma sensu mówienie o tym w tym sezonie. Myślę, że bardziej odpowiednie jest to, gdy do wygaśnięcia obecnego kontraktu zostanie rok" - dodał.

Piłkarze Bayernu, wśród których jest Robert Lewandowski, przebywają jeszcze na tournee w Stanach Zjednoczonych. W pojedynku o Superpuchar Niemiec zmierzą się 13 sierpnia z Borussią Dortmund. Rozgrywki ligowe zainaugurują 22 sierpnia meczem z VfL Wolfsburg.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL