Reklama

Reklama

Kadra Niemiec bez Reusa i bliźniaków Benderów

Plaga kontuzji dotknęła piłkarską reprezentację Niemiec przed ostatnimi meczami eliminacji mistrzostw świata. Z tego powodu w spotkaniach z Irlandią i Szwecją nie będą mogli zagrać m.in. Marco Reus oraz bliźniacy Sven i Lars Benderowie.

Badanie wykazało, że Reus z Borussii Dortmund, ma naderwane więzadło w stawie skokowym lewej nogi. Niemiecka federacja poinformowała, że zawodnik nie dotrze na zgrupowanie w Duesseldorfie i nie wystąpi w obu spotkaniach kwalifikacji MŚ.

Także w poniedziałek okazało się, że kontuzja mięśnia wyklucza ze zgrupowania oraz meczów jego klubowego kolegę Svena Bendera. Podobny uraz sprawił natomiast, że trener Joachim Loew nie będzie mógł liczyć też na jego brata bliźniaka Larsa, który występuje na co dzień w Bayerze Leverkusen.

Selekcjoner w ich miejsce powołał obrońcę Hamburgera SV Heiko Westermanna. Łącznie z nim ma do dyspozycji 20 piłkarzy.

Wcześniej kłopoty ze zdrowiem wykluczyły z kadry m.in. Lukasa Podolskiego, Miroslava Klose i Mario Gomeza.

Niemcy na dwie serie meczów przed zakończeniem kwalifikacji prowadzą w grupie C. Mają 22 pkt i o pięć wyprzedzają Szwedów oraz o osiem Austriaków.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy C el. MŚ 2014

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama