Reklama

Reklama

Jerome Boateng chciał odejść z Bayernu Monachium

Mistrz świata Jerome Boateng wyjawił, że był rozczarowany swoją pozycją w drużynie i rozważał odejście z Bayernu Monachium zanim szefowie zdecydowali się zwolnić trenera Carla Ancelottiego.

Lider defensywy mistrzów Niemiec miał w tym roku duże problemy ze zdrowiem. Początek roku stracił z powodu kontuzji barku, a w maju doznał urazu uda i wrócił do gry dopiero we wrześniu.

Niemiec przyznał, że na początku sezonu chciał odejść z Bayernu. "Takie myśli to coś całkowicie normalnego. Chciałem wiedzieć, jaka jest moja pozycja, jak postrzega mnie klub, a jak trener" - przyznał Boateng.

"Zdecydowałem się jednak zostać. Spędziłem w Bayernie wspaniałe lata i nie chciałem ot tak, po prostu odejść w złej atmosferze" - powiedział 29-letni reprezentant Niemiec, który zdobył z Bayernem 14 tytułów od czasu, gdy dołączył do zespołu w 2011 roku.

Reklama

Boateng nie kryje, że jest zadowolony ze zmiany trenera. Część zawodników narzekała na za mało intensywne treningi u Ancelottiego.

"Możecie zobaczyć, jak teraz trenujemy. Zobaczycie, że drużyna znów czerpie radość z gry i że trener ma intuicję w tych sprawach" - dodał obrońca monachijczyków.

Jupp Heynckes przyznał, że Boateng czuł się niedoceniony przez Ancelottiego. Podkreślił, że zna potencjał piłkarza i wciąż mocno na niego liczy tylko zawodnik musi nadrobić stracony przez kontuzje czas. "Jeśli jesteś wyłączony z gry na dwa czy trzy miesiące, to potrzebujesz czasu, żeby odzyskać dawną formę" - powiedział trener Bawarczyków.

MZ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy