Reklama

Reklama

Jakub Świerczok odchodzi z Kaiserslautern

Uznawany niedawno za jednego z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy Jakub Świerczok odchodzi z drugoligowego niemieckiego Kaiserslautern. Niespełna 22-letni napastnik, którego rozwój kariery zahamowały kontuzje, grał ostatnio w rezerwach tego klubu.

Świerczok trafił do Kaiserslautern z Polonii Bytom po udanej rundzie jesiennej sezonu 2011/12. Zdobył wówczas 12 goli w pierwszej lidze, co zaowocowało transferem do występującego wtedy w niemieckiej ekstraklasie klubu (podpisał kontrakt do 2015 roku).

W Bundeslidze polski piłkarz nie zrobił furory, rozegrał tylko sześć meczów i został wypożyczony do Piasta Gliwice. We wrześniu 2012 roku zerwał jednak więzadła krzyżowe kolana podczas meczu młodzieżowej reprezentacji Polski. Niespełna rok później znów doznał groźnego urazu.

Reklama

Po długiej przerwie na rehabilitację i powrocie do Kaiserslautern Świerczok nie wywalczył miejsca w pierwszej drużynie. W środę agencja DPA poinformowała, że umowa - wygasająca w czerwcu 2015 - zostanie rozwiązana z końcem grudnia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy