Reklama

Reklama

Jakub Błaszczykowski zostanie w Dortmundzie? Michael Zorc zabrał głos

​Trener Borussii Dortmund Thomas Tuchel nie widzi w zespole miejsca dla Jakuba Błaszczykowskiego, ale w Polaka wierzy dyrektor sportowy klubu Michael Zorc. Czy Kuba - mimo braku zaufania ze strony trenera - zostanie w Dortmundzie?

Bundesliga. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Błaszczykowski ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Fiorentinie, gdzie prezentował się słabo. Na mistrzostwach Europy we Francji był jednak gwiazdą i motorem napędowym reprezentacji Polski. Jego dobra forma nie zrobiła jednak wrażenia na Thomasie Tuchelu.

Szkoleniowiec Borussii woli stawiać na młodszych zawodników, a w lecie sprowadził do klubu m.in. Andre Schuerrle. Wygląda zatem na to, że dla Błaszczykowskiego w Dortmundzie zrobi się za ciasno.

Reklama

Światełkiem w tunelu dla Polaka może okazać się jednak zaufanie, jakim darzy go Michael Zorc. Dyrektor sportowy Borussii ujawnił, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w sprawie Błaszczykowskiego.

- Nie będziemy pozbywali się nikogo z ważną umową. Jesteśmy gotowi usiąść do stołu i omówić perspektywy i możliwości wykorzystania każdego zawodnika. Niewykluczone, że na jednej stronie boiska zrobi się trochę bardziej tłoczno - powiedział nieco tajemniczo Zorc.

- Błaszczykowski jest zasłużonym piłkarzem naszego klubu, dlatego zawsze będziemy traktowali go z należytym szacunkiem. Jego sposób patrzenia na futbol jest zbieżny z naszą filozofią gry - zakończył dyrektor sportowy Borussii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL