Reklama

Reklama

Jakub Błaszczykowski ma receptę na kryzys Borussii

Jakub Błaszczykowski wie, co powinna zrobić Borussia Dortmund, aby wyjść z kryzysu: "Nie gramy naszej gry. Jedyne, co nam może pomóc, to my sami" - mówi skrzydłowy w wywiadzie dla oficjalnej strony BVB.

Błaszczykowski miał długą przerwę w grze.

- W tym momencie wszystko jest w porządku. Po przygotowaniach byłem przeziębiony, ale teraz jest dobrze. Mam nadzieję, że już wszystko za mną. Myślę pozytywnie - mówi Kuba.

- Nie odczuwam już bólu w kolanie. Potrzebuję praktyki meczowej. To jest teraz najważniejsze. Trening to coś zupełnie innego niż mecz. Tylko grając, można zyskać pewność siebie - dodaje polski piłkarz.

W związku z kontuzją Błaszczykowski wiele spotkań oglądał z trybun. Czy wie, co jest powodem słabej postawy Borussii w tym sezonie?

- W tym momencie nie gramy naszej gry. Wcześniej wszystko, co robiliśmy, szło świetnie. Teraz jest odwrotnie. Musimy w pełni wykorzystać nasze umiejętności i potencjał. Zamiast mówić, wolałbym wykazać się na boisku - powiedział Błaszczykowski.

- Najpierw musimy wyeliminować nasze indywidualne błędy. W piłce każdy robi błędy, ale ty musisz zrobić ich mniej niż przeciwnik - dodaje Kuba.

- Przeciwnicy widzą teraz szansę na zwycięstwo w meczu z Borussią. Każdy wie, że obecnie nie gramy tego, co potrafimy. Jedyne, co nam może pomóc, to my sami - uważa Błaszczykowski.

Reklama

Skrzydłowy trafił do Borussii w 2007 roku.

- Kiedy przychodziłem sytuacja była zupełnie inna. Nikt nie spodziewał się, że będziemy grać o tytuły. Teraz jest inaczej, ciśnienie jest duże. Gdy wiesz, jak smakuje bycie na dnie, możesz w pełni cieszyć się z lepszych momentów - uważa Błaszczykowski.

Bundesliga - tabela, wyniki, terminarz, strzelcy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama